کد خبر : 945

تاریخ انتشار : ۶:۵۴ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۱ چاپ این مطلب

زیان ۳۸۰ میلیون دلاری بانک آمریکایی «جی پی مورگان»

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس ، بانک «جی پی مورگان» پس از نخستین شکست فصلی خود در زمان ریاست شورای اداری و مدیرعاملی (جیمی دیمون) این بانک خبر داد که این ضررها با انجام تحقیقات و گزارش‌های قانونی روی اسنادی به مبلغ ۷٫۲ میلیارد دلار انجام شده است. در ادامه […]

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس ، بانک «جی پی مورگان» پس از نخستین شکست فصلی خود در زمان ریاست شورای اداری و مدیرعاملی (جیمی دیمون) این بانک خبر داد که این ضررها با انجام تحقیقات و گزارش‌های قانونی روی اسنادی به مبلغ ۷٫۲ میلیارد دلار انجام شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: رئیس اداری این بانک قادر بود، تا از خسارت‌های مالی بانک مورگان جلوگیری کند. این بانک با دوری جستن از سرمایه‌های وام مسکن توانست از خطر دور شود.

اما آن چیزی که این بانک از آن رنج می‌برد، پیش آمدن مشکلات قانونی است که با نقض آن و خرید اوراق در زمان بحران از بانک‌های انجام داده است.

جی پی مورگان از بزرگترین بانک‌های آمریکایی است که با خسارت ۳۸۰ میلیون دلاری مواجه شده است. برای هر سهم در سه ماهه آخر سال ۱۷ سنت متضرر شده است و نخستین خسارتش از زمان سه ماهه دوم سال ۲۰۰۴ را تجربه کرد.

این بانک آمریکایی سال گذشته با سود ۵٫۷۱ میلیارد دلاری مواجه شد، یعنی برای هر سهم ۱٫۴۰ دلار سود داد.

این سودها با صرف نظر از هزینه‌های قضایی و برخی موارد دیگر به ۵٫۸۲ میلیارد دلار رسید، یعنی برای هر سهم ۱٫۴۲ دلار برای این بانک سود در بر داشت.

به گزارش رسانه‌ها؛ جی.پی. مورگان اندکو بانک تجاری و موسسهٔ مالی ارائه‌کننده خدمات بانکداری سرمایه گذاری آمریکایی است، که در سال ۱۸۷۱ توسط جی‌پی مورگان تاسیس شد.

در سال ۲۰۰۰ در پی ادغام جی.پی. مورگان اند کو. و چیس بانک بزرگترین بانک ایالات متحده؛ جی‌پی مورگان چیس تشکیل شد.

شعبه مرکزی این بانک در شهر نیویورک قرار دارد.

انتهای پیام/اقتصادی/۱۴۲۵/۱۸


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی