کد خبر : 930

تاریخ انتشار : ۷:۵۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

انتشار نخستین ویدیو از حضور اسنودن در روسیه

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری مهر ، سایت ویکی لیکس نخستین ویدیو از “ادوارد اسنودن” را که به اتهام افشای جاسوسی اطلاعاتی آمریکا تحت تعقیب بوده و در روسیه به سر می برد، منتشر کرد. در این ویدیو که امروز شنبه منتشر شده اسنودن با اشاره به اقدامات جاسوسی دولت آمریکا از وجود […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری مهر ، سایت ویکی لیکس نخستین ویدیو از “ادوارد اسنودن” را که به اتهام افشای جاسوسی اطلاعاتی آمریکا تحت تعقیب بوده و در روسیه به سر می برد، منتشر کرد. در این ویدیو که امروز شنبه منتشر شده اسنودن با اشاره به اقدامات جاسوسی دولت آمریکا از وجود “شبکه ای عظیم برای تحت نظر گرفتن مردم” خبر داد.

وی در این ویدیو برای گروهی از کارکنان سابق سازمان های اطلاعاتی آمریکا که روز پنج شنبه جایزه ای را به وی اهدا کردند، صحبت می کند. اسنودن در سخنان خود می افزاید مردم سراسر جهان می دانند که برنامه های جاسوسی وجود دارد که به از بین رفتن امنیت، تضعیف اقتصاد و محدود شدن آزادی و تفکر می انجامد.

اسنودن که پس از هفته ها انتظار در فرودگاه مسکو موفق به دریافت پناهندگی از دولت روسیه شده، هم اکنون به شکل ناشناس در این کشور زندگی می کند. گفتنی است کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به اتهام افشای اطلاعات محرمانه و فعالیت علیه منافع ملی ایالات متحده از سوی دستگاه قضایی این کشور تحت تعقیب قرار گرفته است.

انتهای پیام/بین الملل/۱۴۲۵/۱۹


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی