کد خبر : 907

تاریخ انتشار : ۷:۲۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

صالحی‌امیری: برخی تلاش می‌کردند کی‌روش کار را زمین بگذارد/ در فدراسیون‌ها بنای تغییر نداریم

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس، صالحی امیری در ادامه نشست خبری خود درباره معاونت بانوان که هنوز انتخاب نشده است،گفت: ما تغییرات در سطح یک سازمان خواهیم داشت. من با مطالعه و بدون شتابزدگی همکاران را انتخاب می‌کنم. تعهد،‌تخصص و مقبولیت ملاک‌های من برای انتخاب معاونان بود. اصل اساسی شایستگی است در […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس، صالحی امیری در ادامه نشست خبری خود درباره معاونت بانوان که هنوز انتخاب نشده است،گفت: ما تغییرات در سطح یک سازمان خواهیم داشت. من با مطالعه و بدون شتابزدگی همکاران را انتخاب می‌کنم. تعهد،‌تخصص و مقبولیت ملاک‌های من برای انتخاب معاونان بود. اصل اساسی شایستگی است در این خصوص با هیچ کس، هیچ جریان و هیچ گروهی مذاکره،‌معامله و تفاهم نمی‌کنم در بخش بانوان هم در حال مطالعه هستم و هر زمان به نتیجه رسیدم اعلام می‌کنم، من مانند شما رسانه‌ها عجله ندارم. قرار نیست ما در سطوح بعدی تغییرات گسترده داشته باشیم. در فدراسیون‌ها بنای تغییر نداریم مگر بر اساس ضرورت.

سرپرست وزارت ورزش وجوانان درباره قانون اظهار داشت: پنج برنامه استراتژی تعریف کردم؛ اخلاق و فرهنگ، ارتقاء‌ورزش همگانی، افزایش سرانه فضای ورزش از طریق مشارکت‌جویی، توجه به ورزش بانوان و ایجاد سازوکار جدید در حوزه جوانان. یکی از افراد آشنا به ورزش که در مجلس مسئولیت دارد با او مذاکره کردم که کارگروه ویژه برای تصویب پیش‌نویس مسائل حقوقی را انجام دهد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید فرهنگ به نظر می رسد به عنوان شعار مطرح شده و شما چقدر اطمینان دارید این مورد عملی می‌شود، گفت: یکی از مدعیان فرهنگ خودم هستم با تالیف کتاب‌های زیادی که در این باره نوشته‌ام. اگر قرار است برنامه فرهنگی را باز کنم همه خسته می‌شوند مفهوم فرهنگ سازی با تبلیغات مطابق است. رشد ورزش قهرمانی بدون رشد فضیلت‌های فرهنگی امکان پذیر نیست.

سرپرست وزارت ورزش وجوانان درباره برنامه‌های آینده وزارت در بخش بانوان خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک این برنامه را با شما در میان می‌گذارم جمعیتی که در حوزه ورزش نسبت به زنان است نسبت نامتناسبی است. باید یک اتفاقی ایجاد شود تا ورزش همگانی که برای کاهش افسردگی و سلامت خانواده مهم است اجرا شود.

* انتخابات کمیته ملی المپیک در موعد مقرر تشکیل می‌شود

وی درباره رابطه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک عنوان کرد: کمیته یک نهاد ملی و بین‌المللی است و مورد حمایت ما قرار دارد. ما در یک رابطه منظومه‌ای به سر می‌بریم که یک ضلع آن فدراسیون و ضلع دیگر کمیته و همچنین وزارت و هیئت‌ها دیگر اضلاع آن هستند. کمیته دارای اساسنامه‌ای است که به تصویب نهادهای داخلی و بین‌المللی رسیده و انتخاباتش در موعد مقرر تشکیل شده است. سجادی از سوی وزارت مسئولیت همکاری را دارد و من هیچ تعارضی بین کمیته و وزارت مشاهده نمی‌کنم.

صالحی‌امیری در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری که در حمایت از فوتبال و کی‌روش پرسید، عنوان کرد: یک ملاقاتی با کی‌روش داشتم. جریانی تلاش می‌کرد کی‌روش را تحریک کند کار را زمین بگذارد. از او دعوت کردم و گفتم کشور و ما از شما حمایت می‌کنیم. مشکلات مالی شما را برطرف می‌کنیم وتلاش برای مرحله بعدی جام جهانی باشد. کی‌روش هم پذیرفت که به اردوها بپردازد. بعد از یک هفته او برگشت از وی خواستیم از حاشیه‌ها خارج شود و اردوها را به سرعت و باشتاب برگزار کند حمایت مالی را هم خواهیم داشت.

* استقلال فدراسیون‌ها باید به رسمیت شناخته شود

وی درباره انتخابات فدراسیون‌ها گفت: استقلال فدراسیون‌ باید به رسمیت شناخته شود. فدراسیون یک نهاد عمومی است ساز و کار انتخابی دارد و باید از سوی وزارت ورزش حمایت شود. باید شایسته‌ها در دست امور باشد. بنای وزارت عدم مداخله و انتخاب صالحان و اصرار به داشتن برنامه‌ها از سوی فدراسیون‌ها بر اساس اخلاق است. در طول دو ماه گذشته به رؤسای فدراسیون‌ها داشتم می‌خواهیم این رابطه را تقویت کرده و به تعالی ورزش قهرمانی کمک کنم.

صالحی‌امیری درباره اینکه حوزه جوانان در این وزارتخانه مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: سیاست ما احیای آن است. جلساتی را داریم و در پی ایجاد برنامه جامع هستیم. رسالتی که رهبر معظم انقلاب بر ما تکلیف کرده برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری است که اجرای آن با همه دستگاه‌هاست.

وی درباره اینکه مجلس معرفی خواهد شد، گفت: اجازه دهیم دیگران در این مورد صحبت کنند.

سرپرست وزارت ورزش وجوانان در پایان درباره فدراسیون زنان مسلمان گفت: در دستور بررسی قرار دارد و هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم.

انتهای پیام/ورزشی/۱۴۲۵/۱۵


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی