کد خبر : 898

تاریخ انتشار : ۷:۱۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

ایجاد باندهای جرم و جنایت از تهدیدات فضای مجازی است/ آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند

به گزارش درچه به نقل ازخبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش بررسی تخصصی ابعاد شبکه‌های اجتماعی برخی از تهدیدات و فرصت‌هایی را که شبکه‌های اجتماعی به ارمغان می‌آورند بازگو کرد. وی تهدیدات شبکه‌های اجتماعی را ایجاد باندهای جرم و جنایت، کلاهبرداری، تأسیس شرکتهای هرمی، خلق افراد مجهول‌الهویه و غیرواقعی، […]

به گزارش درچه به نقل ازخبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش بررسی تخصصی ابعاد شبکه‌های اجتماعی برخی از تهدیدات و فرصت‌هایی را که شبکه‌های اجتماعی به ارمغان می‌آورند بازگو کرد.

وی تهدیدات شبکه‌های اجتماعی را ایجاد باندهای جرم و جنایت، کلاهبرداری، تأسیس شرکتهای هرمی، خلق افراد مجهول‌الهویه و غیرواقعی، آبروبری، باندهای فساد، شبکه‌های لهو و لعب، نفوذ و سرقت اطلاعات و شبکه‌های تهیه و توزیع مواد مخدر عنوان کرد.

احمدی‌مقدم تأکید کرد: نمی‌خواهم بگویم که این تهدیدات زیاد است اما تعداد آنها قابل توجه است.

وی یکی از فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی را رساندن صدای انقلاب به جهانیان عنوان کرد و یادآور شد: اکنون که شبکه‌های پرس‌تی‌وی و العالم از طریق ماهواره‌ها نمی‌توانند اخبار خود را به گوش جهانیان برساند از شبکه‌های اجتماعی به عنوان پلی برای ایجاد ارتباط استفاده می‌کنیم.

فرمانده ناجا دیپلماسی عمومی و دفاع فرهنگی را از دیگر کاربردهای شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد.

احمدی‌مقدم در ادامه نسبت به نگاه اسلام به شبکه‌های اجتماعی گفت: نگاه اسلام هیچگاه نسبت به این شبکه‌ها منفی نبوده چرا که این شبکه‌ها مانند چاقو هستند به طوری که با چاقو هم می‌توان میوه پوست کند و هم می‌توان آدم کشت.

وی یادآور شد: اسلام دینی نیست که از پیشرفت تکنولوژی هراسی داشته باشد زمانی که تلفن همراه نسل سوم آمد افرادی اظهار نگرانی کردند اما باید بدانیم که این وسایل نیستند که اشکال دارند بلکه نحوه استفاده از آنهاست که می‌تواند مشکل‌ساز شود.

احمدی‌ مقدم در ادامه به صحبت‌های مقامات آمریکایی اشاره کرد و یادآور شد: آنها دروغ می‌گویند که دنبال براندازی نیستند. ۳۵ سال است که نقشه می‌کشند جمهوری اسلامی را زمین بزنند کافی است به اظهارات آنها در سال ۸۸ نگاه کنیم که مدام حرف از براندازی نظام می‌زدند.

وی راهبرد استفاده از شبکه‌های اجتماعی را راهبردی هوشمندانه و فرصت محور بیان کرد و گفت: شبکه‌های اجتماعی را نمی‌توان از اساس نهی کرد بلکه باید تهدیدهای آن را بشناسیم و به مدیریت تهدیدها بپردازیم.

فرمانده نیروی انتظامی شورای عالی فضای مجازی را دستگاه مهمی دانست که می‌تواند در زمینه استفاده از شبکه‌های اجتماعی، سیاست‌گذاری کند و راهبردها را مشخص سازد.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: ما با عنوان یک دستگاه امنیتی هیچ نگرانی نسبت به شبکه‌های اجتماعی نداریم، ممکن است جرایمی در این شبکه‌ها اتفاق بیفتد اما هیچ خطری از طریق این شبکه‌ها اساس نظام را تهدید نمی‌کند.

انتهای پیام/اجتماعی/۱۴۲۵/۱۴


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی