کد خبر : 885

تاریخ انتشار : ۷:۰۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

استقبال روسیه از اعطای جایزه صلح نوبل به سازمان منع تسلیحات شیمیایی

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس ، وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه با انتشار بیانیه‌ای  اعلام کرد که این کشور از تصمیم کمیته صلح نوبل در مورد اعطای این جایزه به سازمان منع تسلیحات شیمیایی در سال ۲۰۱۳ استقبال می‌کند. در این بیانیه آمده است: این سازمان یکی از موثرترین ساختارهای بین‌المللی […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس ، وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه با انتشار بیانیه‌ای  اعلام کرد که این کشور از تصمیم کمیته صلح نوبل در مورد اعطای این جایزه به سازمان منع تسلیحات شیمیایی در سال ۲۰۱۳ استقبال می‌کند.

در این بیانیه آمده است: این سازمان یکی از موثرترین ساختارهای بین‌المللی در عرصه خلع سلاح و عدم گسترش تسلیحات کشتار جمعی در جهان است. در چارچوب این سازمان مکانیزم بسیار پیچیده و وظایف بسیار سختی مورد تصمیم گیری و اجرا می شود و آخرین ماموریت این سازمان که قرار است به همراه سازمان ملل متحد مسئولیت اجرای برنامه نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه را برعهده گرفته، تاییدی بر اهمیت نقش آن در تامین امنیت و صلح در جهان است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور عضو کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی بوده و فعالانه در تمامی اقدامات این سازمان مشارکت دارد.

انتهای پیام/بین الملل/۱۴۲۵/۱۶


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی