کد خبر : 873

تاریخ انتشار : ۶:۵۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

مشکلات اقتصادی ناشی از مدیریت است/ مذاکره حل‌کننده همه مشکلات نیست

به گزارش درچه به نقل ازخبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در گفتگو با مهدی فضائلی کارشناس مسائلی سیاسی  ، در پاسخ به سئوالی در رابطه با تلاش برخی جریان های سیاسی و رسانه‌ای برای گره زدن مسائلی معیشتی به مذاکرات هسته ای و بحث رفع تحریم‌ها گفت: بیان حقایق درباره این مساله نیاز به بحث مفصل دارد ولی […]

به گزارش درچه به نقل ازخبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در گفتگو با مهدی فضائلی کارشناس مسائلی سیاسی  ، در پاسخ به سئوالی در رابطه با تلاش برخی جریان های سیاسی و رسانه‌ای برای گره زدن مسائلی معیشتی به مذاکرات هسته ای و بحث رفع تحریم‌ها گفت: بیان حقایق درباره این مساله نیاز به بحث مفصل دارد ولی ذکر چند مثال در این باره می تواند به روشن شدن برخی جنبه‌های آن کمک کند.

وی این سوال را مطرح کرد که آیا جنس مشکلات اقتصادی ما در سال های ۸۱ و ۸۲ که ما هنوز درگیر بحث هسته‌ای نشده بودیم، با سال های اخیر که تحریم های ناشی از این مسئله بر اقتصاد ما فشار آورده است، فرقی کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: آیا کشورهایی که با مشکلات و تحریم های اقتصادی غرب مواجه نیستند، هیچ مشکل اقتصادی ندارند و یا آن ها هم درگیر مشکلات و مسئل مرتبط به خود هستند.

فضائلی در ادامه تصریح کرد: واقعیت این است که مشکلات اقتصادی موجود ناشی از بحث مدیریت است و عوامل داخلی باید برای حل آنها در داخل تدبیر کند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که تحریم ها ممکن است، در نقش تشدید کننده برخی مسائل ظاهر شوند، افزود: موفقیت مذاکرات و برداشته شدن تحریم ها می تواند برخی از این عوامل تشدید کننده را بردارد، اما به معنای حل مشکلات اقتصادی کشور نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: بنابر این نمی توان از مذاکرات هسته ای این انتظار را داشت که بتواند تمام مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.

انتهای پیام/سیاسی/۱۴۲۵/۲۳


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی