کد خبر : 856

تاریخ انتشار : ۶:۳۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

قیمت گوسفند در عربستان در آستانه عید قربان کاهش یافت

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس ،‌ معامله‌گران عربستانی گوسفند موفق شدند قیمت گوسفندهای قربانی در شهر مدینه منوره را در مقایسه با قیمت سال گذشته کاهش دهند. گزارش‌های بازار گوسفند عربستان حاکی از آن است که یک شهروند عرب با داشتن گوسفندان محلی در صندوق ماشینش اعلام کرد که گوسفندها را در بازار به […]

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس ،‌ معامله‌گران عربستانی گوسفند موفق شدند قیمت گوسفندهای قربانی در شهر مدینه منوره را در مقایسه با قیمت سال گذشته کاهش دهند.

گزارش‌های بازار گوسفند عربستان حاکی از آن است که یک شهروند عرب با داشتن گوسفندان محلی در صندوق ماشینش اعلام کرد که گوسفندها را در بازار به صورت حراج می‌فروشند.

قیمت‌ها به نسبت سال گذشته تفاوتی نداشته است، به ویژه گوسفندان محلی همچون نجدی و نعیمی شاهد تفاوت قیمتی نبودند.

اما تقاضای خرید گوسفند (السواکنی) سودان در میان مشتریان بیشتر شده است.

شهروندان سعودی علاقه‌مند به خرید گوسفندان محلی الطائف و نواحی مکه هستند، چرا که این گوسفندان به وسیله علف‌های محلی تغدیه می‌شوند.

اما آرزوی عابد آل الحربی از شهروندان سعودی کنترل و مهار قیمت‌های گوسفندان است.

حربی از خریداران گوسفند قربانی در پاسخ به خبرنگار واس در این خصوص می‌گوید: دیروز صبح زود برای خرید گوسفند قربانی به بازار گوسفند آمدم، اما قیمت‌ها به نسبت سال گذشته سنگین و سرسام آور بود.

در این بین یکی از فروشندگان جوان بازار گوسفندان مدینه از افزایش قیمت‌ها دفاع کرد و گفت: دامداران مبالغ زیادی برای خوراک،‌ آب و هزینه‌های کارگری دام‌ها برای چند ماه هزینه می‌کنند و خسارت‌هایی هم در هنگام فروش به دامداران می‌رسد که نیاز به جبران دارد.

انتهای پیام/اقتصادی/۱۴۲۵/۱۱


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی