کد خبر : 853

تاریخ انتشار : ۶:۳۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

افزایش قیمت خوراک پتروشیمی‌های گازی به ۳۲۵ تومان در ستاد تدابیر ویژه

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار اقتصادی فارس درگفت و گو با این مقام آگاه  گفت : ستاد تدابیر اقتصادی در دولت قبل قیمت خوراک پتروشمی‌ها را به ۱۳ سنت معادل ۳۲۵ تومان افزایش داد. وی یادآور شد: این مصوبه ستاد تیرماه ابلاغ شد و هم اکنون اجرا می‌شود. این در حالی است که […]

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار اقتصادی فارس درگفت و گو با این مقام آگاه  گفت : ستاد تدابیر اقتصادی در دولت قبل قیمت خوراک پتروشمی‌ها را به ۱۳ سنت معادل ۳۲۵ تومان افزایش داد.

وی یادآور شد: این مصوبه ستاد تیرماه ابلاغ شد و هم اکنون اجرا می‌شود.

این در حالی است که برخی فعالان صنعت پتروشیمی عنوان می‌کنند این مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هنوز قطعی و اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس پتروشمی‌های گازی خوراک گاز خود را با قیمت ۷ سنت معادل ۱۷۵ تومان دریافت کرده و محصولات خود یعنی متانول، اوره و آمونیاک را به ۴ برابر قیمت می فروختند.

بر این اساس بعضا سود پتروشیمی‌های گازی ۴ برابر سرمایه اولیه این شرکت‌ها بوده، حال آنکه عمدتا از پرداخت مالیات نیز معاف هستند. پتروشیمی‌های گازی طی دو سال اخیر سود هنگفتی را نصیب خود کردند و این مسئله از سوی بسیاری یک رانت عظیم عنوان و اعتراضات زیادی را به همراه داشت.

بر اساس این گزارش افزایش قیمت خوراک پتروشیمی های گازی ۲،۴ میلیارد دلار درآمد جدبد برای دولت ایجاد می‌کند که بخش عمده نیز آن به حساب هدفمندی و پرداخت یارانه‌های نقدی می رود.

انتهای پیام/اقتصادی/۱۴۲۵/۱۰


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی