کد خبر : 846

تاریخ انتشار : ۶:۲۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ چاپ این مطلب

اخطار یک شرکت چندملیتی ژاپن به احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس، دیوید کامرون توسط یکی از بزرگ‌ترین سرمایه گذاران ژاپنی در انگلیس هشدار دریافت کرد که خروج این کشور از اتحادیه اروپا می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش راه آهن و برنامه انرژی هسته‌ای را در مخاطره قرار دهد. شرکت هیتاچی ژاپن قراردادهایی در زمینه شبکه حمل و […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس، دیوید کامرون توسط یکی از بزرگ‌ترین سرمایه گذاران ژاپنی در انگلیس هشدار دریافت کرد که خروج این کشور از اتحادیه اروپا می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش راه آهن و برنامه انرژی هسته‌ای را در مخاطره قرار دهد.

شرکت هیتاچی ژاپن قراردادهایی در زمینه شبکه حمل و نقل ریلی و تاسیسات هسته‌ای با انگلیس امضا کرده است.

رییس شرکت هیتاچی ژاپن اعلام کرد: اگر انگلستان از بلوک ۲۸ کشوری اتحادیه اروپا خارج شود، آینده پروژه‌های این کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

هیراکی ناکانیشی رییس شرکت هیتاچی افشا کرد، او نخست وزیر انگلستان دیوید کامرون را در ماه می ملاقات کرده و این ملاقات بر نگرانی‌های وی افزوده است.

وی افزود: هر گونه خروج از اتحادیه اروپا می‌تواند منجر به سرمایه گذاری کمتر غول‌های صنعتی در این کشور شود.

ناکانیشی در ادامه گفت: من در دیدار با نخست وزیر انگلیس از او مُصرّانه خواستم تا از اتحادیه اروپا خارج نشود و انگلیس از نقطه نظر عملیاتی ما باید به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا باقی بماند.

به گفته وی اگر انگلیس بخواهد این کار را عملی کند، هیتاچی در مدیریت تمامی روابط شبکه ریلی خود با انگلیس تجدید نظر خواهد کرد و برنامه هسته‌ای مشترک با انگلیس را مورد بررسی مجدد قرار خواهد داد.

انتهای پیام/اقتصادی/۱۴۲۵/۹


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی