کد خبر : 784

تاریخ انتشار : ۷:۵۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ چاپ این مطلب

پیام صلح کودکان ایرانی به بان کی مون رسید

به گزارش درچه به نقل ازخبرنگار فرهنگی ایرنا، در مراسم رونمایی از تندیس درنای کاغذی که امروز طی مراسمی در جشنواره کودکان و نوجوانان به عنوان نمادی از صلح طلبی جهانی در میدان امام حسین (ع) شهر تاریخی اصفهان نصب گردید ، نشانی اینترنتی امضای نامه کودکان دنیا به سازمان ملل اعلام شد . در […]

به گزارش درچه به نقل ازخبرنگار فرهنگی ایرنا، در مراسم رونمایی از تندیس درنای کاغذی که امروز طی مراسمی در جشنواره کودکان و نوجوانان به عنوان نمادی از صلح طلبی جهانی در میدان امام حسین (ع) شهر تاریخی اصفهان نصب گردید ، نشانی اینترنتی امضای نامه کودکان دنیا به سازمان ملل اعلام شد .
در این مراسم نامه ای به صورت نمادین از سوی کودکان دنیا توسط شایان گودرزی عضو هیات داوران جشنواره فیلم کودک و نوجوان خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل جشنواره قرائت شد و نشانی اینترنتی http://www.ipetitions.com/petition/defend-the-rights-of-the-war-hit-children
نیز برای امضای این نامه از سوی علاقه مندان و حامیان صلح اعلام شد .
در متن نامه کودکان ایرانی به بان کی مون آمده است: ما کودکان دنیاییم . همه از دوست داشتن ما حرف می زنند اما واقعا کسی به فکر ما هست ؟ آدم بزرگ ها از کودکیشان دور شده اند ، آنقدر دور که حتی دیگر خواب دریا و آسمان را هم نمی بینند . یادشان رفته که روزی دستهایشان پر از شاپرکهای مهربانی بود . ما کودکان بادبادکهای دعا را از هر جای دنیا به آسمان می فرستیم تا خدا آنها را ببیند و صلح و دوستی را به دلها برگرداند . چقدر آشتی خوب است ، وقتی هوای صلح را نفس بکشیم همه شبیه هم می شویم و با هم دنبال بهشت می گردیم . بیایید دوباره خودمان را به خدا برسانیم .
آقای بان کی مون ! ما از جنگ بیزاریم ، ما حتی دوست نداریم پدر و مادرمان با هم قهر کنند چون فکر می کنیم این هم یک جنگ کوچک است ، ما امضاءکنندگان این نامه اعلام می کنیم دیگر حتی دردیکته ها و مشق مان هم نمی خواهیم از جنگ و ترور و اشغال بنویسیم ، و به جای همه این کلمات خیلی خیلی بد فقط می نویسیم صلح ، دوستی ، آشتی ، مهربانی … آنقدر می نویسیم تا فقط صلح نمره بیست بگیرد .
آقای بان کی مون ! ما کودکان بیشتر از همه قربانی جنگ آدم بزرگها می شویم ، بدون آن که نقشی در جنگها داشته باشیم…
آقای بان کی مون ! می گویند شما رئیس سازمانی هستید که نمایندگان تمام دنیا در آن جمع می شوند . به آنها دیکته بگوئید و وادارشان کنید از صلح بنویسند . به آنها درس تاریخ بدهید و به یادشان بیاورید که ما همه پیروان پیامبران آسمانی هستیم که درس بزرگشان مهرورزیدن و صلح بود.
آقای بان کی مون ! به نمایندگان همه دنیا بگوئید انشاء از آشتی و دوستی بنویسند ، دستور بدهید نقاشی بکشند درمورد دوست داشتن . بگویید کودکان دنیا دارندگان بمب ها را دوست ندارند ، بگویید برای دوست شدن با کودکان دنیا اول باید تمام بمب‌های شیمیایی را دور بریزند .
آقای بان کی مون ! ما از شما که رئیس هستید می خواهیم دستور بدهید یک سازمان بزرگ و قدرتمند تشکیل شود تا از حقوق کودکان درگیر جنگ دنیا دفاع کند . شما بخواهید ، ما هم دعا می کنیم و خدا هم حتما کمک می کند . ما منتظریم تا عطر دلنشین گل صلح و دوستی در تمام دنیا بپیچد . در پایان از همه بزرگ تر ها هم که همراه ما نامه را امضاء می کنند متشکریم …
امضاء : منتظران صلح سراسر دنیا
سید احمد میرعلایی نیز در این مراسم یادآور شد: این مراسم در شهر های سردشت، حلبچه، دمشق و هیروشیما نیز برگزار خواهد شد.
وی به حادثه تلخ بمباران اتمی هیروشیما و کشته شدن هزاران کودک اشاره کرد.
همچنین در ادامه این مراسم گره های نمادین فرش صلح و دوستی زده شد. میرعلایی در این باره توضیح داد که در دست تهیه است در اینده نچندان دور به منزله پیام صلح و دوستی کودکان ایرانی به بان کی مون اهدا می شود.
بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان با گرامی داشت نام پیامبر اکرم (ص) و با حضور هنرمندان داخلی و خارجی تا روز نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار می شود.

انتهای پیام/فرهنگی/۱۴۲۵/۶


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی