کد خبر : 714

تاریخ انتشار : ۷:۴۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ چاپ این مطلب

مشخصات نشان جدید شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام شد

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس شرکت ارتباطات زیرساخت بخش‌های مختلف این آرم نمادی از شبکه وسیع ارتباطات و اطلاعات است و نقش شرکت ارتباطات زیرساخت را در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشورمان تعریف می‌کند. خطوط و نوارها در این آرم سمبلی از ارتباطات است و سفیدی رنگ یادآور فیبرنوری است و مجموعه […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس شرکت ارتباطات زیرساخت بخش‌های مختلف این آرم نمادی از شبکه وسیع ارتباطات و اطلاعات است و نقش شرکت ارتباطات زیرساخت را در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشورمان تعریف می‌کند.

خطوط و نوارها در این آرم سمبلی از ارتباطات است و سفیدی رنگ یادآور فیبرنوری است و مجموعه خطوط سمبلی از شبکه ارتباطی است .

استفاده از فرم های سه گانه مربع گونه، نشان از داده ها (Data) است وهم راستا بودن خطوط با مربع ها در این آرم نیز نشان از مانوس بودن اطلاعات و ارتباطات دارد.

استفاده از کادر دایره ای که خطوط و فرم‌های مربع گونه داخل آن قرار دارد دو مفهوم دارد:که مفهوم نخست به معنی محافظت از شبکه ارتباطات و اطلاعات و امنیت آنها است و مفهوم دوم سمبلی از کره زمین است که بیان گر جهانی بودن حیطه ارتباطی وگسترش آن در دنیاست.

علاوه براین حرکت خطوط حرکتی رشدگونه و به سمت بالا را دارد که نشان از رشد و پیشرفت شبکه ارتباطات و اطلاعات در دنیا را دارد.

حرکت خمش خطوط و در امتداد آن نقاط در جهت عقربه های ساعت بیانگر همزمانی این رشد و پیشرفت شبکه با پیشرفت زمان دارد.

عدد سه در خطوط و مربع ها نشان تکمیل است (درفرهنگ ایرانی عدد ۳ نشانه کامل شدن است.)

از آنجا که رنگ سازمانی شرکت ارتباطات زیرساخت آبی است از رنگ آبی در پیکره آرم استفاده شده است.

انتهای پیام/اقتصادی/۱۴۲۵/۵


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی