کد خبر : 7046

تاریخ انتشار : ۱۱:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۹ چاپ این مطلب

معرفی کتاب «کار باید تشکیلاتی باشد» + خرید پیامکی

این کتاب مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون کار تشکیلاتی را در خود جای داده است. کتابی که اگرچه حجم زیادی ندارد اما یکبار دوره کردن آن کمک می‌کند تا خیلی از آفات کار تشکیلاتی را بشناسیم و با عوامل موفقیت تشکیلات آشنا شویم.

به گزارش درچه، تشکیلات چیز عجیب و غریبی نیست. همین که دو سه نفر یکجا جمع شدند و برای رسیدن به هدف مشترکی گام برداشتند، تشکیلات -هرچند خیلی کوچک- شکل گرفته است. اما خب! تشکیلات چه همینقدر جمع و جور باشد و چه سازمانی عریض و طویل، به نتیجه نمی‌رسد مگر اینکه اصول و قواعد و ظرائف کار تشکیلاتی رعایت شود.

به دور و برتان نگاه کنید! همین دم دست خودتان چند تا از این مجموعه‌های تشکیلاتی کوچک و بزرگ را سراغ دارید که بخاطر رعایت نکردن همین امور دچار مشکل شده‌اند؟ جمع‌هایی که گاهی با حضور چند دوست صمیمی تشکیل شده‌اند و با این حال خیلی دوام نیاورده‌اند!

«کار باید تشکیلاتی باشد» کتابی است که خواندنش کمک می‌کند تا مجموعه‌هایی که کار تشکیلاتی انجام می‌دهند، اصول کار تشکیلاتی را یاد بگیرند و بیش از پیش موفق باشند؛ مخصوصا این روزها که جمع‌هایی که بصورت خودجوش وارد فضای فرهنگی شده‌اند نسبتاً افزایش پیدا کرده است.

128866

 

این کتاب مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون کار تشکیلاتی را در خود جای داده است. کتابی که اگرچه حجم زیادی ندارد اما یکبار دوره کردن آن کمک می‌کند تا خیلی از آفات کار تشکیلاتی را بشناسیم و با عوامل موفقیت تشکیلات آشنا شویم.

کتاب با این بخش شروع می‌شود: «هیچ کاری بدون تشکیلات پیش نمی‌رود». عبارتی که جمله کامل آن پشت کتاب آمده است: «هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی‌رود، انقلاب اسلامی ایران هم بدون تشکیلات پیش نرفت و پیروز نشد.»

«آثار و برکات کار تشکیلاتی»، «شاخص‌ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی»، «آفت شناسی کار تشکیلاتی»، «مدیر باید جوهری از رهبری داشته باشد»، «وظایف اعضای تشکیلات»، «نمونه‌های موفق» و «جبهه فرهنگی انقلاب سازماندهی می‌خواهد» عناوین فصل‌های این کتاب ۱۴۰ صفحه‌ای است. بغیر از این عناوین اصلی، در فهرست کتاب زیرعنوان‌هایی هم می‌بینیم که هم نشان دهنده پرداختن کتاب به اهم مسائل مبتلا به یک تشکیلات است، و هم مراجعه به بخشهای مورد نظر کتاب را در مواقع مورد نیاز آسان می‌کند. و طبیعتا چنین دسته بندی دقیقی کتاب را به یک کتاب کاربردی تبدیل کرده است.

صفحه بندی ساده اما جذاب در کنار تصاویر کوچکی که هر چند صفحه یکبار کار شده‌اند، خواندن کتاب را دلچسب‌تر می‌کند. همانطور که طرح جلد ساده کتاب خیلی روان حرفش را می‌زند.

جامعیت نسبی کتاب که از سخنان قدیمی رهبر انقلاب گرفته تا آخرین فرمایشات ایشان در سال ۹۲ را در بر می‌گیرد یکی دیگر از امتیازات کتاب است. نکته دیگر اینکه مطالبی که ذیل یک سرفصل یا موضوع قرار گرفته‌اند الزاماً همه در یک سخنرانی گفته نشده‌اند. مثلا وقتی به بخش «نظارت بر زیرمجموعه و بازرسی مستمر از آن» می‌رسیم بخشهایی از چندین سخنرانی رهبری که مرتبط با موضوع است را در کنار هم می‌بینیم.

«کار باید تشکیلاتی باشد» به همت محمود زارعی و موسسه شهید احمد کاظمی منتشر شده و ۸۵۰۰ تومان قیمت دارد و به نظر می‌رسد مطالعه آن برای همه فعالان فرهنگی و علاقه‌مندان به کار تشکیلاتی از نان شب واجبتر باشد!

اگر شما هم دوست دارید تا این کتاب  را بخوانید می‌توانید عدد ۱۶ را به شماره ۰۹۱۹۰۱۳۲۵۸۰ ارسال کنید تا این کتاب ۸۵۰۰ تومانی در تهران با فقط ۲۵۰۰ تومان هزینه ارسال (مجموعا ۱۱هزار تومان) برای شما ارسال شود. ارسال برای شهرستانها با دریافت هزینه پست خواهد بود.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی