کد خبر : 6375

تاریخ انتشار : ۱۰:۴۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۱۵ چاپ این مطلب

تشریح کامل برنامه شهدای گمنام درچه

اسماعیل انصاری دبیر ستاد برگزاری مراسم شهدای گمنام درچه در گفتگو با درچه نیوز گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته این ستاد، پیکر مطهر این شهدای بی نشان روز چهارشنبه در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تحویل هیاتی از شهر درچه می شود.

به گزارش خبرنگار درچه نیوز، اسماعیل انصاری دبیر ستاد برگزاری مراسم شهدای گمنام درچه درباره حضور شهدا در شهر شاهد نمونه کشور گفت: طی رایزنی های صورت گرفته با ستاد تفحص شهدای کشور، پیکر مطهر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس در شهر درچه تدفین خواهد شد. وی گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته این ستاد، پیکر مطهر این شهدای بی نشان روز چهارشنبه در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تحویل هیاتی از شهر درچه می شود.

انصاری درباره مشروح برنامه شهدای گمنام گفت: بر اساس سین برنامه پیکر مطهر شهدای گمنام چهارشنبه شب، طی مراسم ویژه وداع مردم با شهدای گمنام در مسجد مصلی درچه به میزبانی پایگاه بسیج شهید چمران و هیات رزمندگان اسلام (عاشقان ثارالله) حضور پیدا می کند که می تواند زمینه خوبی در معنویت مضاعف بین مردم ایجاد کند.وی گفت: پیش از مراسم وداع با شهدا در مسجد مصلی، پیکر مطهر این شهدا در مراسم مسجد حامع حضور پیدا خواهد کرد.

دبیر ستاد برگزاری مراسم شهدای گمنام درچه گفت: پس از ویژه برنامه وداع با شهدا در مسجد مصلی، پیکر مطهر شهدا به سالن ۹ دی سپاه ناحیه درچه واقع در همان ناحیه انتقال پیدا می کند. وی در ادامه افزود: خواهران و برادران محترم می توانند از ساعت ۹ الی ۱۶ پنجشنبه در آن مکان حضور پیدا کنند و دلنوشته های خودشان به شهدا را تقدیم کنند.

وی گفت: قبل از مراسم تشیع نیز طی مراسم خاصی پیکر مطهر این ۲ شهید گمنام، همراه با اسکورت نیروهای بسیجی سامان دهی و تا میدان امام خمینی درچه مشایعت می شود.

انصاری گفت: مراسم تشیع پیکر شهدای گمنام مصادف با شب شهادت حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) (پنجشنبه ۳۰ مرداد) ساعت ۵ بعد از ظهر از میدان امام آغاز و بسمت محل تدفین شهدا در کوه سفید (پارک کوهستانی) تشیع خواهد شد.

وی افزود: پیشنهادهای زیادی جهت هرچه بهتر شدن مراسم شهدای گمنام داده شده است که از جمله آن می توان به مراسم خاص معنوی اهالی شهر درچه برای اموات و شهداء اشاره کرد که صبح پس از خاکسپاری، بنام مژدگانی برگزار می شود که این مراسم هم صبح روز جمعه در محل خاکسپاری برگزار می گردد.

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی