کد خبر : 6368

تاریخ انتشار : ۱:۳۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ چاپ این مطلب

حجت الاسلام احمد رهدار:

جریان روشنفکری یک بار به ذهن‌شان نزده که منشور جهانی حقوق بشر را نقد کنند؟

این آدم‌ها یک بار به ذهن‌شان نزده که منشور جهانی حقوق بشر را نقد کنند، همچنان که قرآن را نقد می‌کنند. جریان روشنفکری ما که بعد از انقلاب مقالات و کتب بسیار در دفاع از حقوق بشر نوشتند، چقدر کتاب در دفاع از اسلام نوشته است.

به گزارش جهان، حجت الاسلام احمد رهدار در گفتگو با روزنامه اعتماد گفت: اگر امروز روشنفکری ما هوس کرده که اسراییل را نقد کند به تقلید این است که در دنیای غرب دارد این کار را انجام می‌دهد. اینها همیشه از حقوق بشر دم می‌زدند. همان حقوق بشری که پشت تمام این جنایت‌هاست.
وی افزود: نویسندگانی هستند که تا جایی پیش می‌روند که اسلام را ناعادلانه بخوانند و احکام اسلام را به نام حقوق انسان زیر پا بگذارند و حکومت دینی را حکومت دیکتاتوری بنامند و بسیاری از ارزش‌های ما را در چند صد مقاله و کتاب نقد کنند. این آدم‌ها یک بار به ذهن‌شان نزده که منشور جهانی حقوق بشر را نقد کنند، همچنان که قرآن را نقد می‌کنند. جریان روشنفکری ما که بعد از انقلاب مقالات و کتب بسیار در دفاع از حقوق بشر نوشتند، چقدر کتاب در دفاع از اسلام نوشته است؟ اینها چطور از حقوق بشری دفاع می‌کنند که نویسندگان این حقوق بشر، خود جنایتکاران بزرگ تاریخ هستند. چطور اینها می‌توانند اسراییل را محکوم کنند اما برای امریکا له‌له می‌زنند. امریکایی که همیشه اسراییل را حمایت می‌کرده است. همین الان که اسراییل را نقد می‌کنند جرات ندارند امریکا را نقد کنند. چند مقاله در روزنامه‌های اصلاح‌طلب ما در نقد امریکا وجود دارد؟رهدار عنوان کرد: یک بار هم در روزنامه‌هایشان امریکا را نقد کنند و بگویند امریکا در حق ما جنایت کرده است. بگویند امریکا اموال ما را بلوکه کرده، بگویند بسیاری از انسان‌های بی‌گناه را قتل عام کرده است و… اگر واقعا فکر می‌کنند که نقد اسراییل نقد امریکاست در خصوص این اتهامی که امثال من می‌زنند وارد شوند. ما از خدای‌مان است که این اتفاق بیفتد. با تمام گذشته‌یی که از اینها سراغ داریم اگر بگویند مرگ بر امریکا و… ما استقبال می‌کنیم و گرنه این نوع اقدامات‌شان برای ما غیرقابل باور است. ولی تردید جدی داریم.صادقانه باید بگویم جریان روشنفکری جریان وابسته‌یی است. از روز نخست شکل‌گیری این جریان یک سری سیاست‌های کلی بر آن حاکم بوده که سیاست جریان روشنفکری را راهبری کرده است. جریان روشنفکری‌ ما نه روشن است و نه فکر دارد. حقیقتا تاریک است و نسبتی با تفکر و اندیشه ندارد و صرفا مقلد بوده است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی