کد خبر : 636

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۵ چاپ این مطلب

دستگیری باند قاچاق حیات وحش و کشف ۳ پرنده شکاری در عسلویه

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری مهر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت: از قاچاقچیان که از استان های همجوار وارد شهرستان عسلویه در استان بوشهر شده بودند ۳ بهله پرنده شکاری از خانواده شاهین ها کشف و ضبط و متخلفین به مراجع قضایی معرفی گردیدند. مهدی جمادی افزود: […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری مهر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت: از قاچاقچیان که از استان های همجوار وارد شهرستان عسلویه در استان بوشهر شده بودند ۳ بهله پرنده شکاری از خانواده شاهین ها کشف و ضبط و متخلفین به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

مهدی جمادی افزود: این پرندگان شکاری از گونه های با ارزش و در خطر انقراض هستند که هم اکنون جهت تیمار و رهاسازی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر منتقل شده اند.

به گزارش مهر، قانونگذار به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به زنده گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه نماید علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که بمدت ۳ سال می باشد، جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا بیست میلیون ریال در نظر گرفته است.

همچنین علاوه بر مجازات فوق جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک از پرندگان شکاری شاهین، بالابان، بحری، طرلان و لاچین ۲۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.

انتهای پیام/اجتماعی/۱۴۲۵/۵


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی