کد خبر : 6358

تاریخ انتشار : ۹:۳۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ چاپ این مطلب

مو هم وارد تجارت شد + تصاویر

در یک روستا در چین بیش از ۴۰۰ شرکت و تولید کننده مشغول به تولید و تجارت مو هستند.

به گزارش درچه به نقل از فارس، در شهر Taihe در چین بیش از ۴۰۰ شرکت و تولید کننده مشغول به تولید و فروش کلاه گیس از موهای طبیعی هستند و به سراسر جهان و حتی آفریقا صادر می‌کنند؛ در این منطقه صنعت مو یک کسب و کار جدی است.

در یک بازار در شرق چین، کیسه‌های موهای سیاه که بسیار پر سود هستند توسط فروشنده‌ها به صورت سیار، در دکه‌ها و به کشورهای دیگر صادر و فروخته می‌شود؛ Lieu Yanwen یک مرد ۳۵ ساله می‌گوید: از ۵:۳۰ صبح مشغول به کار می‌شوم اما مشتریان خیلی چانه می‌زنند.

nf00375679-3

یکی از تولید کننده‌ها گفت: بزرگترین بخش اقتصادی ما در Taihe است؛ تجارت مو خیلی پر سود است و با فروش داخلی و صادرات در سال ۲۰۱۲ حدود ۶۶ میلیون دلار را خود اختصاص داده است؛ با توجه به سازمان تجارت جهانی تقریبا نیمی از کل صادرات این منطقه و فروش‌های محلی از فروش مو است؛ بخش زیادی از موهای طبیعی در سطح جهانی توسط چین تولید می‌شود.

چین در سال ۲۰۱۲ حدود ۷۵درصد صادرات این محصول به علاوه گل مصنوعی و پر را به خود اختصاص داد؛ مدیر یک شرکت فروش مو Fu Qianwei ۳۶ ساله گفت: با فروش مو در خارج از کشور که عمده آن‌ها آمریکاست درآمد سالانه‌مان ۸ میلیون دلار بود.

Zhang Qing یک کارگر ۲۳ ساله می‌گوید در کارخانه این موها قبل از اینکه در بشکه آب جوش انداخته شود، ضد عفونی می‌شوند بعد داخل آب جوش انداخته شده سپس رنگ آمیزی می‌شوند؛ برخی موها با اتو صاف و برخی فردار می‌شوند؛ در یک روز ۱۵۰۰ مو توسط هر نفر با چرخ خیاطی دوخته می‌شود.

هرکشور دارای ویژگی‌های خود است و درخواست‌ها مختلف است مثلاً موی کم یا پر، فر یا صاف هستند.

نام مستعار این کار توسط فروشنده‌ها و تولید کننده‌گان طلای سیاه گذاشته شده است.

237294_580
up_4d968f988bcff2fd4ea717c67cdeb2d3
resized_113888_765
resized_113890_683

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی