کد خبر : 6077

تاریخ انتشار : ۹:۵۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۱ چاپ این مطلب

نامه آیت الله سیستانی به رهبر انقلاب اسلامی + تکذیبیه

این نامه “محرمانه”، چند ساعت پس از نشست بی‌نتیجه سران حزب الدعوه، که با اختلاف نظرهایی در زمینه نامزدی نوری مالکی برای سومین دوره نخست وزیری همراه بود؛ ارسال شده است.

به گزارش درچه، روزنامه الاخبار لبنان در سایت اینترنتی خود اعلام کرد که آیت الله سیستانی به تازگی نامه‌ای را برای رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته است.الاخبار خاطرنشان کرد که این نامه “محرمانه”، چند ساعت پس از نشست بی‌نتیجه سران حزب الدعوه، که با اختلاف نظرهایی در زمینه نامزدی نوری مالکی برای سومین دوره نخست وزیری همراه بود؛ ارسال شده است.
الاخبار خاطرنشان کرد که جزئیات این نامه اعلام نشده است.

این روزنامه لبنانی نوشت، با ادامه پیش بینی ها در خصوص مالکی، ابراهیم جعفری و دیگر نامزدها برای نخست وزیر، آیت الله سیستانی با انتقاد از نوری مالکی موضع خود را درباره او اعلام کرد و گفت که چنگ زدن به منصب اشتباه بزرگی است. وی پس از آن مستقیما نامه‌ای را برای رهبر انقلاب اسلامی فرستاد.

الاخبار همچنین به نقل از منابعی در حوزه علمیه نجف، خاطرنشان کرد که آیت الله سیستانی پس از تماسهای تلفنی سران ائتلاف ملی با او، تصمیم گرفت این نامه را بنویسد.
این منابع پیش بینی کردند که مالکی از سوی رهبری ایران حمایت شود، امری که به گمانه زنی‌های مطرح شده مبنی بر خروج “هادی العامری” (با ۴۰ کرسی پارلمانی) از دولت قانون، پایان داد.
الاخبار خاطرنشان کرد که پیش از این نیز در گزارشی در سایت مجله آمریکایی “مونیتور” اعلام شده بود، مالکی در نامه‌ای به آیت الله سیستانی به او در خصوص دخالت در امور سیاسی هشدار داده است.
منبع: العالم

/

تکذیب نامه آیت الله سیستانی به رهبر انقلاب

به گزارش شفقنا، در پی انتشار خبری در برخی رسانه ها مبنی بر ارسال نامه ای محرمانه از سوی حضرت آیت الله العظمی سیستانی به رهبری انقلاب اسلامی درباره نوری المالکی، شفقنا از منابع مطلع در نجف اشرف کسب اطلاع کرد که خبر ارسال نامه صحت ندارد و از اساس کذب می باشد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی