کد خبر : 6051

تاریخ انتشار : ۱:۴۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۰ چاپ این مطلب

پس از توهین دیروز به نمایندگان مردم اصفهان؛

اقدام خلاف اعتدال رئیس جمهور / روحانی: عده‌ای بزدل سیاسی‌ هستند / به جهنم ! بروید جایی که نلرزید

پس از توهین دیروز نهاد ریاست جمهوری به نمایندگان مردم شریف اصفهان رئیس‌جمهور امروز گفت: عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی‌ هستند هروقت مذاکره می‌شود، می‌گویند می‌لرزیم؛ به جهنم، بروید جای گرم که نلرزید.

به گزارش درچه، پس از توهین دیروز نهاد ریاست جمهوری به نمایندگان مردم شریف اصفهان به طوری که حتی اجازه اقامه نماز در محوطه نهاد به آن ها داده نشد و نمایندگان اصفهان نمازشان را در خیابان اقامه کردند،

دکتر حسن روحانی امروز در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سخنرانی می‌کرد گفت:  یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.

این سخنان رئیس جمهور در حالی صورت میگیرد که پیش از این رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام گفنتد: شعار دولت، اعتدال است؛ اعتدال، شعار بسیار خوبی است، ما هم تأیید میکنیم اعتدال را؛ افراط محکوم است و بد است. سفارشی که من میکنم این است که مراقب باشید جریانهای مؤمن را با شعار اعتدال کنار نزنند؛ بعضی‌ها این کارها را دارند میکنند، من میبینم در صحنه‌ی سیاسی کشور؛ با شعار اعتدال، با شعار پرهیز از افراط، سعی میکنند جریان مؤمن را که در خطرها آن جریان است که زودتر از همه سینه سپر میکند، آن جریان است که دولتها را در مشکلات واقعی به معنای حقیقی کلمه حمایت میکند، کنار بزنند؛ مراقب باشید. اسلام، مظهر اعتدال است. این «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم»اعتدال است؛ «قتِلوا الَّذینَ یَلونَکُم مِنَ الکُفّار»اعتدال است؛ امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر اعتدال است – اعتدال اینها است دیگر – معنای اعتدال این نیست که ما از کارهای احساس وظیفه‌ای که فرد مؤمن، جریان مؤمن، مجموعه‌ی مؤمن انجام میدهد، جلوگیری کنیم.

1250664752
رئیس جمهور با انتقاد شدید از ترویج ایران‌هراسی، اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی در دنیا، گفت: در داخل کشور نیز برخی به دنبال تعامل‌هراسی و مذاکره‌هراسی هستند و به محض این که صحبت از مذاکرات پیش می‌آید می‌گویند ما هراس داریم؛ در حالی که باید گفت که ما در استدلال قوی هستیم.
وی ادامه داد: کسانی که امروز در رأس وزارت امور خارجه قرار دارند جزو برترین‌ دیپلمات‌های جهانی هستند نه فقط در سطح منطقه. بروید صورت مذاکرات سالیان گذشته را بخوانید. از بس دیدم برخی هراسان زندگی می‌کنند و دیگران را نیز چنین می‌بینند؛ همچنان که گفته‌اند کافر همه را به کیش خود پندارد، ناچار شدم بخش‌هایی از صورت مذاکرات خود با مقامات خارجی را در کتابی چاپ کنم تا آن را ببینند.
«مذاکره‌هراسی» و «نرمش قهرمانانه‌ هراسی» غلط است
رئیس‌جمهور با انتقاد شدید از کسانی که به گفته وی «مذاکره‌هراسی» را رواج می‌دهند، اظهار کرد: یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.
وی در همین راستا تأکید کرد: «تعامل‌هراسی»، «مذاکره‌هراسی» و «مفاهمه‌هراسی» غلط است. مقام معظم رهبری از تعبیر نرمش قهرمانانه استفاده کرده‌اند. «نرمش قهرمانانه‌ هراسی» هم غلط است.
بسته مصوبات اقتصادی دولت فردا بطور کامل رونمایی می‌شود
به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به عزم دولت برای خارج کردن کشور از وضعیت رکود، گفت: بسته مصوبات دولت در این زمینه آماده شده است و فردا به طور کامل برای صاحب‌نظران، کارشناسان و کارآفرینان رونمایی خواهد شد.
روحانی همچنین تاکید کرد: برنامه اقتصادی دولت برای خروج از رکود، ایجاد رونق و مهار تورم بدون در نظر گرفتن موفقیت یا عدم موفقیت در مذاکرات هسته‌ای است و برنامه خود را بر مبنای این که در مذاکرات پیشرفتی نداشته باشیم تنظیم کرده‌ایم.
عزم دولت برای کاهش تورم به زیر ۲۰ درصد تا پایان امسال
وی با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در زمینه مهار تورم اظهار کرد: کار دولت در این زمینه در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است؛ چراکه تورم را ۳۱ واحد درصد کاهش دادیم، بطوریکه تورم از ۴۵ درصد به ۱۴ درصد به صورت نقطه به نقطه رسید و در تورم ۱۲ ماهه نیز به مردم قول دادیم که آن را به ۳۵ درصد برسانیم که توانستیم به ۳۴ درصد برسانیم. قول داده‌ایم که در پایان امسال نرخ تورم را به ۲۵ درصد برسد که ان‌شاءالله بتوانیم آن را به زیر ۲۰ درصد برسانیم.
روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اهمیت اتحاد و انسجام داخلی تصریح کرد‌: قدرت اصلی ما از مردم است و اگر انسجام و قدرت داخلی نباشد هیچ دولتی قادر نیست در سیاست خارجی و در برابر بیگانگان از موضع قدرت سخن بگوید. گرچه برخی مشکلات کشور ساختاری است، اما با تدبیر، اتحاد و محاسبه دقیق قابل حل خواهد بود.
رئیس‌جمهور با اشاره به رشد منفی کشور در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در زمینه رشد، توانستیم از رشد منفی ۶٫۸ درصد در پایان سال ۹۲ به رشد منفی ۱٫۱ درصد برسیم و در سال ۹۳ نیز مبنای ما در گام اول خروج از رکود است که این کار در حال انجام است. پس از آن رونق اقتصادی پیگیری خواهد شد و بدین ترتیب در سال جدید با رشد مثبت مواجه خواهیم بود.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی