کد خبر : 6046

تاریخ انتشار : ۸:۲۶ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۰ چاپ این مطلب

لایحه کاهش ساعت کاری زنان تصویب شد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان در این کمیسیون، گفت: بر اساس این لایحه زنانی که فرزند معلول یا خردسال یا همسران از کار افتاده دارند می‌توانند یک ساعت زودتر از کار خارج شوند.

به گزارش درچه، ایرج عبدی در گفت وگو با  خانه ملت، در تشریح دستور کار روز یکشنبه (۱۹ مرداد ) کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: لایحه کاهش ساعت کاری زنان از موضوعاتی بود که در کمیسیون اجتماعی مورد بحث واقع شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بعد از بررسی‌های انجام شده کمیسیون با کاهش یک‌ساعته ساعت کاری زنانی که فرزند معلول یا خردسال یا همسران از کار افتاده دارند،‌ موافقت کرد بر این اساس کلیات و جزئیات آن به تصویب رسید.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(۵) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش از دیگر دستور کار کمیسیون اجتماعی به شمار می‌رفت، تصریح کرد:‌بر اساس آن کسانی که دارای مشاغل سخت هستند باید از سوی وزارت اطلاعات برای استخدام انها استعلام اخذ شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نمایندگان با این طرح موافق نبودند لذا قرار شد این طرح جهت بررسی بیشتر به کارگروهی از کمیسیون ارجاع شود.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی