کد خبر : 6028

تاریخ انتشار : ۹:۱۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ چاپ این مطلب

توهین نهاد رئیس جمهوری به نمایندگان مردم شریف اصفهان / نماینده ها نماز خود را در خیابان اقامه کردند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس از تجمع نمایندگان استان اصفهان در مقابل نهاد ریاست جمهوری در اعتراض به توقف پروژه گلاب ۲ خبر داد و گفت: از ساعت ۱۳ امروز، ۱۶ نفر از نمایندگان استان اصفهان با تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار جلسه‌ای با رییس جمهور شدند اما تاکنون به آن‌ها اجازه ورود داده نشده است.

به گزارش درچه، سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از تجمع نمایندگان استان اصفهان در مقابل نهاد ریاست جمهوری در اعتراض به توقف پروژه گلاب ۲ خبر داد و گفت: از ساعت ۱۳ امروز، ۱۶ نفر از نمایندگان استان اصفهان با تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار دیدار با رییس جمهور شدند اما به آن‌ها اجازه ورود داده نشد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه صبح امروز با معاون پارلمانی رییس جمهور در این زمینه صحبت کردیم اما تاکنون اجازه ورود به محوطه ریاست جمهوری به ما داده نشده است.

نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه این تجمع به خاطر تصمیم وزیر نیرو مبنی بر توقف پروژه‌ای که در این استان در دست انجام بود صورت گرفت، افزود: مردم استان اصفهان از اقدام وزیر نیرو در توقف پروژه گلاب ۲ ناراحت هستند چرا که ۵ میلیون نفر از مردم اصفهان در حال حاضر از آب آشامیدنی سالم برخوردار نیستند.

وی تصریح کرد:‌ این پروژه که چندین سال است در این استان در حال انجام است متاسفانه، در پی دستور وزیر نیرو متوقف شده است و ما می‌خواهیم که هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی شود.

موسوی لارگانی یادآور شد:‌ با توجه به اینکه از ظهر امروز در مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردیم اما حتی اجازه ندادند در محوطه نهاد حضور پیدا کنیم، نمازمان را هم در خیابان اقامه کردیم.

به گزارش صاحب نیوز موسوی گفت: بدترین برخورد با نمایندگان اصفهان شد و حتی نماز را در خیابان اقامه کرده ایم.

ناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه نمایندگان دولت به راحتی وارد مجلس می شوند بدون اینکه مشکلی برای آنان به وجود بیاید ادامه داد: امروز نیروهای انتظامی اینجا حضور داشتند تا به زور نتوان وارد نهاد شد.

وی با تاکید بر اینکه این حضور در نهاد ریاست جمهوری برای برنامه ریزی به منظور تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی بود گفت: معنای عدم اجازه برای حضور نمایندگان را نمی دانیم.

موسوی در رابطه با تاخیر یک ماهه برای استیضاح وزیر نیرو ادامه داد: تعدادی از نمایندگان حاضر به امضای استیضاح وزیر نیرو نشدند و رییس مجلس نیز در تلاش بود تا مشکل با راهکارهای عملی حل شود که این اتفاق نیفتاد و ۳ هفته از مهلت یک ماهه گذشته است و درخواست استیضاح وزیر نیرو هفته آینده با جدیت پی گیری می شود.

وی با اشاره به اعتراض خود در مجلس در رابطه با نارضایتی مردم اصفهان گفت: وزیر نیرو در پاسخ به رییس مجلس در مورد پروژه گلاب از ادامه پیدا کردن این طرح گفته و دلیل این توقف را مجوزهای قطعی نشده دانسته و تا همگامی که بررسی شود کارها چطور پیش رفته این پروژه متوقف است.

به گفته وی این دلایل برای نمایندگان اصفهان قانع کننده نیست و این پروژه که مربوط به تامین آب شرب در اصفهان است باید بدون توقف ادامه پیدا کند.

وی در پایان گفت: اصفهان و مردم اصفهان بسیار مظلوم واقع شده اند و در مسئله زاینده رود باید از سوی مدیران ارشد از آنها حمایت شود.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی