کد خبر : 6015

تاریخ انتشار : ۷:۵۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ چاپ این مطلب

رشد ۸ درصدی پرداخت وام ازدواج

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به رشد هشت درصدی پرداخت وام ازدواج در سیستم بانکی بعد از عید فطر سال جاری گفت: تسهیلات ازدواج از محل مدیریت منابع قرض الحسنه بانک ها پرداخت می شود.

به گزارش درچه به نقل از ایرنا، علی اصغر میرمحمد صادقی شنبه شب در جمع خبرنگاران درباره وضعیت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سیستم بانکی و منابع تامین پرداخت این تسهیلات، افزود: بانک مرکزی با هماهنگی با معاونت نظارت و راهبردی رئیس جمهور تصمیم گرفته روند اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را تسریع بخشد.

وی از هماهنگی بانک مرکزی با بانک ها برای پرداخت سریع تسهیلات قرض الحسنه ازدواج خبر داد و اظهار داشت: براساس این هماهنگی ها قرار شده پرداخت تسهیلات ازدواج تا پایان شهریور ماه سرعت بیشتری به خود بگیرد.

این مقام مسوول در بانک مرکزی تصریح کرد: بانک ها با مدیریت منابع سایر سرفصل های قرض الحسنه، تاکید بیشتری بر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دارند.

میرمحمد صادقی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه چرا بانک ها تسهیلات ازدواج را آغاز کردند در حالی که مدعی بودند منابع کافی برای اجرای این سیاست را ندارند، اظهار داشت: باتوجه به اینکه این سیاست از تأکیدات دولت بود در اولویت قرار گرفت لذا تصمیم گرفتیم سرفصل سایر منابع قرض الحسنه ای را مدیریت کنیم.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: سامانه ازدواج نشان می دهد که پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در دور جدید نسبت به دور قبل هفت تا هشت برابر افزایش یافته است.

به گفته وی، ۱۲ بانکی که در سامانه تسهیلات ازدواج تقاضای متقاضیان را دریافت می کنند در این مرحله نیز وام ازدواج پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: بانک ها در حال حاضر با کاهش تسهیلات قرض الحسنه سایر بخش ها بر روی پرداخت تسهیلات ازدواج متمرکز شده اند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره تکلیف بانک مرکزی به پرداخت وام ازدواج در دور جدید، اظهار داشت: بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ازدواج را به بانک ها تکلیف نکرده بلکه براساس مقدورات و منابع بانک ها با آنها در این خصوص تفاهم کرده است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی