کد خبر : 5952

تاریخ انتشار : ۱۰:۳۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۳ چاپ این مطلب

اتفاق نظر متحجرگران اسلام با دشمن درجه یک اسلام!!

بیش از ۶۰ سال از مقاومت در برابر تجاوز و اشغالگری صهیونیست ها در فلسطین میگذرد در طول این سالیان غاصبان صهیونیست جنایات بسیاری را مرتکب شده اند هزاران هزار خانواده و انسان و امکانات و تجهیزات زندگی از بین رفته اند با این همه در این دهه ها خط مقاومت فلسطینی ها و کشورهای اسلامی هم پیمان نه تنها کم رنگ و تضعیف نشده بلکه همواره محکم تر ، قوی تر و بالنده تر شده است.

به گزارش درچه، شکست های اخیر اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه با حزب الله، جنگ ۲۲ روزه و هشت روزه با فلسطینیان و درمانده شدن در جنگ اخیر همه نشان از این موضوع دارد. پیروزی هایی که نفش حمایت های نظامی و غیر نظامی ایران در آن غیر قابل انکار است. موضوعی که جریان مقاومت در لبنان، فلسطین و سوریه بارها بدین موضوع اذعان داشتند، رهبری نیز در نماز جمعه آن را مورد اشاره قرار دادند و موشک های فجر ۵ که در ماه های اخیر صدای آژیر خطر تل اویو را به صدا در آورده موید آن است و اخیرا نیز رهبر انقلاب در بیانات اخیرشان از جمله خطبه های نماز عید فطر و دیدار با مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی بدان اشاره داشتند و خواستند که همه دنیای اسلام به تجهیز ملت فلسطین کمک کنند.

اما در کنار این حمایت های جمهوری اسلامی عده ای در داخل و خارج خواسته اند که خط مقاومت تضعیف شود و حمایت های ایران که از مهمترین عوامل تقویت این جبهه است قطع شود در این راه همواره با شبهه افکنی ها و شایعه سازی ها از طریق چهره ها و رسانه هایشان به دنبال انحراف و تحریک افکار عمومی ملت ایران برآمده اند. اوج بروز این مسئله را در سالهای اخیر در روز قدس سال ۸۸ در شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” و حواشی روز قدس اخیر دیدیم. این گروه ها یک حرف را به شکل و بهانه های مختلف می زنند که دست واحدی در پس حمایت از این نوع تفکر و ترویج آن دیده می شود. 

انجمن حجتیه

حجتیه ها که شاید بهترین عنوان برای معرفی آنها عافیت طلبان اسلام گرا باشد بیشتر ترجیح می دهند با بهاییت و وهابیت مبارزه اعتقادی کنند و زیاد خود را درگیر عمل گرایی نکنند آنها مخالف اقدامات خاص و حکومتی و جهاد برای فراهم کردن ظهورند و مخالف پیوند سیاست و دین و مسلما بر همین مبنا مشکلات اعتقادی و مبنایی با جمهوری اسلامی و روش و مشی آن دارند.این گروه در زمینه سیاست خارجی جمهوری اسلامی از زمره مخالفت هایشان را در مسئله فلسطینیان داشته اند در این زمینه آنها از کسانی بودند که در ترویج شایعه و شبهه افکنی ناصبی بودن اهالی غزه نقش زیادی داشتند و اینکه مبتنی بر این شایعات نباید به اهالی غزه که دشمنان اهل بیت اند کمک کرد و… موضوعی که دروغ بودن آن خیلی زود اشکار شد اما این گروه همواره بر این مورد اصرار ورزیده و از حمایت مظلوم دست شسته اند.

آل سکوت!

خاندان شیرازی ها که هفته وحدت را به عنوان هفته برائت اعلام کردند و در بدعت گزاری ها در شعائر و مناسبت ها چون قمه زنی و عزاداری با دویدن روی خار ید طولایی دارند در صف اول اختلاف افکنی بین مسلمانان ایستاده اند آنها برای رسیدن به این مقصود حدود ده شبکه ماهواره ای دارند که از طیف لندن نشین آنها هدایت می شوند

به رغم ادعاهای این گروه در دفاع از اهل بیت اما انفعال و سکوت آنها در حملات داعش به شیعیان و اماکن متبرکه در سوریه و عراق کاملا مشهود بود این گروه نیز از کسانی هستند بر پروژه شبهه افکنی و شایعه سازی ناصبی بودن و داعشی بودن همه فلسطینیان دست دارند و شبکه های آنها برای ترویج این موضوع تمام قد تلاش کرده و می کنند.

اصلاح طلبان تندرو و فتنه گران

گروهی دیگر که همواره خواهان تغییر جهت گیری جمهوری اسلامی در سیاست های خارجی خود می باشد گروهی از روشنفکران غرب گرا و تجدیدنظر طلبان هستند که بعضا با دست های خارجی و رسانه های آنها چه آگاهانه و چه ناآگاهانه همصدا می شوند اما گویا با این همصدا شدن هم زیاد مشکلی ندارند البته در پشت اکثر این جریانات و اقداماتشان دست های خارجی را می توان رد گیری و مشاهده نمود. این گروه بارها مورد حمایت مستقیم آمریکا و اسرائیل و سرمایه آنها در داخل معرفی شده اند این سرمایه ها خواستار رابطه با آمریکا و غرب و قطع سیاست های اسلامی و حمایت ایران از مظلومین جهان به ویژه اهالی فلسطین هستند اما اولین بهانه این افراد معمولا بر خلاف دو گروه دیگر “چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است” می باشد همان نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران. این گروه نیز همواره چشم خود را روی شعارهای انقلاب اسلامی و ادله های شرعی و سیاسی بسته اند.

چرا مخالفت؟فقدان بصیرت، غربگرایی، انحراف فکری و حب دنیا مهم ترین عواملی هستند که باعث شده است عده ای در جبهه اسلام امریکایی وارد مخالفت با سیاست خارجی جمهوری اسلامی شوند این افراد چشم خود را بروی دلایل روشن، منطقی و شرعی حمایت های ایران از جبهه مستضعفین جهانی و فلسطینیان بسته اند در این میان عده ای که ریشه در تفکر و حمایت های مالی غرب دارند معلوم الحالند اما مابقی بر خلاف تاکیدات اسلام بر حمایت از مظلوم و این حدیث از پیامبر( صلی الله علیه و آله) که می فرمایند” هر کس صدای مظلومی را بشنود و به فریاد آن نرسد، مسلمان نیست ” که خود به تنهایی می تواند حجت شرعی، عقلی و انسانی ما باشد باز با ادله شرعی ساز مخالف می زنند و همچنین دلایل اخلاقی و سیاسی را نیز درک نمی کنند اینکه رژیم صهیونیستی بزرگترین دشمن ایدئولوژیک دین اسلام و جمهوری اسلامی است و حزب الله لبنان و فلسطین در مبارزه با این رژیم در جبهه مقدم و یار دیرین ما هستند.

هر چند نمی توان اشتباهات برخی از این گروه ها را مانند حمایت های ابتدایی حماس از داعش را انکار کرد اما باید توجه داشت که آنها در جبهه مقاومت بوده و شافعی مذهب و محب اهل بیت هستند و اختلافات هم امری غیرعادی نیست و نباید باعث شود که ما برخلاف تکالیف شرعی و مصلحت های سیاسی خود عمل کنیم و دست از حمایت ها برداریم؛ دیده شده است که هر جا آنها کج رفته اند سرشان به سنگ خورده و بازگشته اند. نباید دچار القائات و صداهای مغرض و منحرف شد که به جای وطن و اسلام خواهی دست های خارجی پشت آنها مشهود است.

اگر اتحاد جهان اسلام در حمایت های مالی و غیر مالی از غزه شکل بگیرد و فراتر از آن در وحدت این جبهه در مقابل غرب خواهیم دید که عرصه بین المللی چه تغییرات بزرگی را به نفع جهان اسلام به خود خواهد دید اما افسوس از دلهای مریض، وابسته به دنیا و باورهای ساده.
منبع: تبیان

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی