کد خبر : 5913

تاریخ انتشار : ۱۱:۲۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۳/۰۵/۱۰ چاپ این مطلب

توصیه نماینده آیت‎الله سیستانی به پارلمان

نماینده آیت الله سیستانی در خطبه های نماز جمعه کربلا ضمن تاکید بر ضرورت معرفی نامزد نخست وزیری از سوی فراکسیون اکثریت خواستار کمک بین المللی به بغداد برای مقابله با داعش شد.

به گزارش درچه به نقل از مهر به نقل از پایگاه المسله، احمد الصافی اعلام کرد: با پایان تعطیلات عید فطر پارلمان باید در راستای تصویب قوانین مهم از جمله قانون بودجه اقدام کند زیرا تاخیر در بسیاری از طرحها زیانهای اقتصادی زیادی به کشور وارد می کند.
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین قوانینی که پارلمان باید در راستای تصویب آن اقدام کند قانون دادگاه عالی فدرال است زیرا این دادگاه وظیفه تفسیر قانون اساسی و حل مشکلات میان دولت مرکزی و اقلیم ها و استانها را بر عهده دارد و امروز شاهد کشمکش میان دولت مرکزی و حکومتهای محلی هستیم.
نماینده آیت الله سیستانی در ادامه به موضوع نخست وزیری پرداخت و و بیان کرد: یک هفته از مهلت مقرر برای مامور کردن نامزد فراکسیون اکثریت از سوی رئیس جمهوری برای تشکیل کابینه بیشتر نمانده است و امیدواریم که همه این مهم در مهلت باقیمانده به انجام رسد به ویژه که عراق شرایط حساسی را سپری می کند و با چالشهای فراوانی روبرو است همه باید خطرناک بودن اوضاع را درک کنند و کسی نباید مانع توافق ملی برای اداره کشور باشد.
وی در ادامه ضمن محکوم کردن تخریب اماکن مذهبی از سوی داعش اعلام کرد: این اقدامات بار دیگر نیاز همکاری جامعه بین المللی با دولت عراق را ضروری کرده است به ویژه که این گروهها تنها برای عراق و منطقه خطر محسوب نمی شوند بلکه خطری برای کل دنیا هستند.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی