کد خبر : 587

تاریخ انتشار : ۶:۳۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۵ چاپ این مطلب

آمار تلفات درگیری‌های روز گذشته مصر به ۵۳ کشته و ۲۷۱ زخمی رسید

به گزارش  درچه به نقل ازخبرگزاری فارس  وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که آمار تلفات درگیری‌های شب گذشته میان نیروهای امنیتی و معترضان اخوانی به ۵۳ کشته و ۲۷۱ زخمی رسید. «خالد الخطیب» رئیس اداره مرکزی فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که این آمار تلفات درگیری‌های روز گذشته تا امروز بوده است که اغلب […]

به گزارش  درچه به نقل ازخبرگزاری فارس  وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که آمار تلفات درگیری‌های شب گذشته میان نیروهای امنیتی و معترضان اخوانی به ۵۳ کشته و ۲۷۱ زخمی رسید.

«خالد الخطیب» رئیس اداره مرکزی فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که این آمار تلفات درگیری‌های روز گذشته تا امروز بوده است که اغلب کشته شده‌ها در قاهره و جیزه بوده‌اند.

روز گذشته و در سالروز بزرگداشت پیروزی های ارتش مصر در جنگ سال ۱۹۷۳ با اسرائیل موسوم به «۶ اکتبر» صدها معترض حامی اخوان با حضور در خیابان‌های مصر خواستار آزادی مرسی و بازگشت او به قدرت شده‌ بودند که با برخورد و سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شدند.

در این درگیری‌ها که در قاهره، دلجا، المنیا، اسکندریه، اسماعیلیه و کانال سوئز روی داد، ۲۵ نفر در قاهره و ۱۵ نفر در جیزه و ۳ تن دیگر در بنی سویف و یک نفر نیز در المنیا جان خود را از دست دادند.

پیشتر آمار تلفات روز گذشته ۴۴ کشته و ۲۴۶ زخمی اعلام شده بود.

سرلشکر سید شفیق معاون امنیت ملی در وزارت کشور مصر در گفت وگوی تلفنی با برنامه رادیویی «الحیاه الیوم» گفته بود زمان اغتشاشگری و ناآرامی به پایان رسیده و دیگر هرگز اجازه برپایی تحصن‌ها در میدان های قاهره را نمی‌دهد.

وزارت کشور مصر همچنین ۵۲ نفر از اعضای وابسته به اخوان المسلمین را به اتهام اغتشاش بازداشت کرده‌اند.

انتهای پیام/بین الملل/۱۴۲۵/۳


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی