کد خبر : 5708

تاریخ انتشار : ۲:۲۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۴ چاپ این مطلب

چرا ریس جمهور بر خلاف گذشته در روز قدس سخنرانی نکرد؟

حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی: ما از آقای روحانی نیز دعوت کردیم، که ایشان به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ در این مراسم حضور داشته باشند، ولی آقای رئیس جمهور به خاطر گرفتاری که داشتند نتوانستند برنامه‌ی خود را تنظیم کنند.

به گزارش درچه به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که طی چند سال گذشته همواره رئیس جمهور به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه روز قدس بوده است، ولی امسال شاهد این موضوع نبودیم، آیا این علت خاصی داشت گفت: این مصوبه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه نیست که حتما رئیس جمهور به عنوان سخنران پیش از خطبه در روز راهپیمایی روز قدس باشد. البته در چند سال گذشته رئیس جمهور، سخنرانی می‌کردند همانطور که پیش از آن رئیس مجلس به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ بودند ولی قاعده‌ای نبوده که حتما رئیس جمهور سخنران باشد.

وی افزود: البته ما از آقای روحانی نیز دعوت کردیم، که ایشان به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ در این مراسم حضور داشته باشند، ولی آقای رئیس جمهور به خاطر گرفتاری که داشتند نتوانستند برنامه‌ی خود را تنظیم کنند.

تقوی با تاکید دوباره مبنی بر این که دستور العمل نداریم که حتما در روز قدس رئیس جمهور سخنرانی کند، گفت: تصمیم‌گیری در مورد سخنران پیش از خطبه نماز جمعه با ستاد نماز جمعه است و به ستاد نماز جمعه از سخنرانان به عنوان سخنران پیش از خطبه دعوت می‌کند گرچه در برخی از موارد نیز با امام جمعه هماهنگ می‌شود، بنابراین در ارتباط با این موارد شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه دخالت ندارد.

وی افزود: البته برخی از مسئولان نیز خودشان تقاضا می‌کنند که بعنوان سخنران پیش از خطبه در نماز جمعه برای ارائه گزارش و صحبت با مردم حضور پیدا کنند مثلا چندی پیش وزیر نیرو درخواست کردند که در نماز جمعه سخنرانی کنند و این امر محقق شد. اکنون نیز تعداد زیادی از مسئولان هستند که تقاضا برای سخنرانی در نماز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه داشتند که از جمله آنها وزیر کار است که ان شاء الله در ارتباط با ایشان نیز برای سخنرانی وقت می‌گذاریم.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی