کد خبر : 5656

تاریخ انتشار : ۶:۰۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۵ چاپ این مطلب

امام جمعه درچه در خطبه های نماز جمعه روز قدس:

اسرائیل به هیچ اصلی از انسانیت پایبند نیست / فتنه گران سال ۸۸ افرادی بیگانه از اسلام

امام جمعه درچه: اگر قرار باشد که اسلام دوباره زنده شود، باید به روز قدس احترام گذاشت.اسرائیل به هیچ اصل اخلاقی، انسانی،بین المللی و جنگی پایبند نیست.فتنه گرانی که سال ۸۸ شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران سر دادند، افرادی بیگانه از اسلام بودند.

به گزارش درچه نیوز، حجت الاسلام المسلمین سید محمد علی موسوی امام جمعه درچه در آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در خطبه دوم نماز جمعه درچه در روز جهانی قدس اظهار داشت: اگر قرار باشد که اسلام دوباره زنده شود و حیاتی مجدد در آن دمیده شود و از مردگی بیرون بیاید، باید به روز قدس احترام گذاشت. وی افزود: همان طور که امام خمینی (ره) تبیین کردند، روز قدس اختصاص به مسلمانان فلسطین ندارد، بلکه روز اسلام و روز تجدید حیات اسلام است.

خطیب نماز جمعه درچه گفت: روز قدس شبیه حکم حجی بود که خداوند به وسیله پیغمبرش برای مسلمانان تشریح نمود و برای تمام مسلمانان است. روز قدس اختصاص به سیاستمداران، اقتصاددانان، سرمایه دارها و گروهی ندارد بلکه متعلق به مسلمانان است.

امام جمعه درچه با اشاره به یکی از گفتگوی های بنیامین نتانیاهو با بعضی رسانه ها گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید ما بالاترین کشتار را خواهیم کرد و به کسی هم مربوط نیست، مگر می شود به کسی ربطی نداشته باشد.

خطیب نماز جمعه درچه با تاکید زیاد بر کلام مقام معظم رهبری گفت: دشمن ما کسی است که به هیچ قانونی در کره زمین پایبند نیست. وی افزود گفت: اسرائیل به هیچ اصل اخلاقی، انسانی،بین المللی و جنگی پایبند نیست.

حجت الاسلام موسوی در ادامه به رفتار استکبار جهانی پرداخت و گفت: امریکا، اسرائیل، انگلیس و طرفدارانشان به قدری پلید و ناپاک هستند که بخاطر منافعشان دست به هر جنایتی میزنند تا به مقاصدشان برسند.

خطیب نماز جمعه درچه نیز به فتنه سال ۸۸ اشاره ای داشت و گفت:شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران، یک شعار ضد انقلابی است و کسانی که این شعار را سر دادند، افرادی بیگانه از اسلام بودند.وی تاکید کرد: هیچ کجای قرآن نمی توان آیه ای پیدا کرد که مسلمانان را بنا به منطقه جغرافیایی آن ها متمایز کرده باشد.

حجت الاسلام موسوی اشاره ای هم به کشتار مردم مظلوم میانمار داشت و گفت: بودائیان میانمار به تحریک انگلیس خبیث مسلمانان آن منطقه را می کشند و ما نمی توانیم نسبت به این مساله بی تفاوت باشیم. وی افزود: مسلمانان در هر نقطه از کره زمین و در هر کشوری باشند مسلمان محسوب می شود و آسیب و رنج آن مسلمانان، آزار تمام مسلمانان جهان است و هر کس فکر اسلامی داشته باشد هرگز نخواهد گفت مسلمانان میانمار مسلمان نیستند.

امام جمعه درچه گفت: یهودیان  ضد صهیونیسم، مسیحیان و هر کسی که بویی از انسانیت به مشامش رسیده باشد از این جنایات ناراحت می شود.

حجت الاسلام موسوی گفت: تا الان بیش از ۷۰۰ نفر کشته و بیش از ۴ هزار نفر مجروح در غزه بر جای مانده است. وی در تشریح این فاجعه انسانی در غزه گفت: در منطقه الشجاعیه تعدادی کشته و زخمی شده اند و این موضوع در حالی است که جنازه ها و بعضی مجروحین در خیابان افتاده اند و امکان کمک رسانی به آنها  وجود ندارد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به دولت مصر گفت: متاسفانه دولت مصر هم در این شرایط اجازه بازشدن رسمی رفح را نمی دهد تا امکانات مختلف برای مردم مظلوم غزه بفرستند.

امام جمعه درچه نیز با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: با توجه به آیات قران کوچکترین گامی که منجر به خشم دشمن بشود، نزد خداوند متعال عمل صالح نوشته می شود و به طور کلی حضور در میدان جنگ عمل صالح محسوب می شود. وی در تفسیر عمل صالح گفت: بنا به آیات قرآن و روایات اگر کمترین میزان رنج، تشنگی، گرسنگی برای یک رزمنده صورت بگیرد، خداوند آن را عمل صالح محسوب می کند.

حجت الاسلام موسوی در ادامه این موضوع خطاب به مردم شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس گفت: این راهپیمایی ممکن است، رنج تشنگی و گرسنگی، روزه‌داران را بیشتر بکند اما تمام این ها نزد خداوند متعال عمل صالح محسوب می شود.

خطیب نماز جمعه درچه همچنین خطاب به کسانی که در داخل کشور نسبت به غرب تمایلی دارند گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، برخی در داخل کشور در تحلیل های خود درباره امریکا توجه داشته باشند و توجه کنند که با چه کسی روبه رو هستیم. وی افزود: با توجه به جنایات استکبار این فرمایش رهبر انقلاب، آب سردی روی دست تمام کسانی است که در ایران کوچیکترین تمایلی به غرب نشان می دهند.

امام جمعه درچه در پایان خطبه های خود، ضمن تشکر و قدردانی از حضور حماسی مردم شهید پرور درچه گفت: امیدوارم این قبیل راهپیمایی ها مسلمانان را بیشتر بیدار کند و ما را به اهداف مقدس اسلامی برساند. وی گفت: خداوند مردم غزه را یاری خواهد کرد و انشاءالله به پیروزی خواهند رسید.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی