کد خبر : 5610

تاریخ انتشار : ۱:۵۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۴ چاپ این مطلب

امام جمعه درچه در گفت‌و‌گو با درچه:

فلسطین گوشه ای از اسلام است / تاکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس

حجت الاسلام المسلمین موسوی امام جمعه درچه: امسال با توجه به جنگ غزه و وحشی گری های رژیم صهیونیستی، حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بسیار مهم است.

حجت الاسلام المسلمین سید محمد علی موسوی امام جمعه درچه  در گفتگو با پایگاه خبری – تحلیلی درچه در پیامی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد.

به گزارش درچه، امام جمعه درچه  گفت: امسال با توجه به جنگ غزه و وحشی گری های رژیم صهیونیستی، حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بسیار مهم است.

 

حجت الاسلام موسوی با تاکید به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری با دانشجویان گفت: قلدری و گرگ صفتی های  صهیونیستها را فقط با موشک و اسلحه و امثالهم باید پاسخ داد که اسرائیل جز با زبان زور چیزی دیگری را نمی فهمد.

 

امام جمعه درچه با اشاره به فتنه گران سال ۸۸ گفت: برخلاف فتنه گران سال ۸۸ که شعار “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” می دادند کسانی که هیچ بویی از اسلام و قرآن به مشامشان نخورده بود، باید حضوری پرنگ در روز قدس داشت.

وی گفت: غزه گوشه ای از اسلام است و ایرانیت منهای اسلام ارزش و اعتباری ندارد.

 

حجت الاسلام موسوی در ادامه به مواضع محکم امام خمینی (ره) برای حل شدن مساله فلسطین اشاره کرد و گفت: فلسطین گوشه ای از اسلام است و در اسلام جدایی معنایی ندارد. نمیشود تصور کرد که چون فلسطین یک کشور جدای از ماست پس کاری به آن نداشته باشیم .

 

وی گفت: فرقی نمی کند کجای دنیا باشد، ملاک اسلام است. بنابراین اگر مشکلی، آسیبی برای قطعه ای از اسلام پیدا شود همه مسلمانان باید مقابلش احساس وظیفه کنند.

 

حجت الاسلام موسوی افزود: چون دولت ها خیلی وابسته هستند و کاری از آن ها برنمی آید امام خمینی (ره) طرح روز قدس را دادند. امام با پیام خود این وظیفه را به مردم محول کردند که مسلمانان جدای از دولت های خود با احساس تکلیف خود متحد شوند و طبق فرمایش امام خمینی (ره) اسرائیل با یک سطل آب نابود خواهد شد.

 

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی