کد خبر : 5398

تاریخ انتشار : ۳:۲۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ چاپ این مطلب

برگزاری همایش عفاف و حجاب

همزمان با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز عفاف و حجاب همایشی با همین عنوان در سالن همایش فرهنگسرای شهرداری درچه برگزار گردید.

به گزارش درچه، همزمان با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز عفاف و حجاب همایشی با همین عنوان در سالن همایش فرهنگسرای شهرداری درچه برگزار گردید.

در این همایش که خانم پناهی به ایراد سخنرانی پرداخته و عفاف و حجاب را زینت و نشانه ی بندگی خدا و باعث شخصیت بخشی به زن در مطرح نمود: باسلاح محبت فرزندان خود را به سوی حجاب دعوت کنید حجاب فطری و عقلی است که در گذشته هم بوده است. حجاب مرواریدی در صدف و آرامش و استحکام خانواده و جامعه همان آزادی فکری است. “بهشت را به بها دهند نه به بهانه” متواضع باشید زحمت بکشید و سختی ها را تحمل کنید و بندگی خدا را درست بجا بیاورید بزرگترین سرمایه تفکر و عقل است . انسان بین دور اهی عقل و نفس می ماند. وقتی عقل رشد کند همه چیز با تدبیر پیش می رود و غریزه ی حیوانی هوای نفس ضعیف می گردد و انسان پیرو عقل خویش می شود. در ادامه با اشاره به آیات و روایات و زنان را به رعایت عفاف و حجاب دعوت کردند.

وی گفت: عدم توجه مادران به رعایت عفاف و حجاب دخترانشان بود و اینکه در آینده ی دختران تاثیر سوء می گذارد و در آینده مقصران اصلی بی حجابی دختران ، مادران آنها می باشند که در سنین پایین تر به این مسئله توجه ننموده اند.

لازم به ذکر است در کنار این همایش نمایشگاه عفاف و حجاب نیز به مدت دو روز در فرهنگسرای شهرداری درچه دایر بود.

 

pic003

 

pic006

 

pic014

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی