کد خبر : 5345

تاریخ انتشار : ۱:۱۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۲ چاپ این مطلب

ناراحتی اپوزیسیون از اقدام قابل تقدیر شهرداری تهران

سایت معاند و مروج همجنسگرایی «رادیو زمانه» در گزارشی تحت عنوان “کارمندان شهرداری تهران تفکیک جنسیتی می‌شوند” ابراز ناراحتی کرد.

به گزارش درچه، سایت معاند و مروج همجنسگرایی «رادیو زمانه» وابسته به پارلمان ضداسلامی هلند، در گزارشی تحت عنوان “کارمندان شهرداری تهران تفکیک جنسیتی می‌شوند”؛ نوشت: «با تصمیم «شورای معاونین، شهرداران و سازمان‌ها» وابسته به دبیرخانه شورای شهرداران، به‌زودی کارمندان مرد و زن در شهرداری تهران تفکیک می‌شوند. در این تصمیم تأکید شده است که به‌منظور آرامش و آسایش بیشتر کارکنان با تغییرات مناسب در حد امکان محل استقرار کارکنان زن و مرد مورد بازنگری و به‌شکل جداگانه طراحی و اجرا شود. همچنین از این پس مدیران ارشد و میانی در واحدهای شهرداری تهران فقط از نیروهای کارمند مرد جهت سمت‌هایی مانند مسئول دفتر، منشی، اپراتور تلفن، تایپیست و مسئول پیگیری و… که در محدوده دفتر کار مدیران اشتغال دارند استفاده می‌کنند.»

4861_308

به گزارش درچه به نقل از خیبر آنلاین؛ رادیو زمانه با ابراز ناراحتی و گلایه شدید از اجرایی شدن این طرح ادامه می دهد: «نگاه مردسالارانه در شهرداری تهران سال‌هاست که مورد انتقاد جامعه زنان است و کمتر زنی توانسته است به رده‌های مدیران میانی شهرداری راه یابد و سهم زنان در معاونت‌های شهرداری هیچ است. سیاست تفکیک جنسیتی در ایران، همواره مورد اعتراض فعالان مدنی و همچنین فعالان حقوق زنان بوده است. بسیاری از کسانی که به این جداسازی جنسیتی در برخی از حوزه‌های عمومی و به‌ویژه مدارس و دانشگاه‌های ایران معترض هستند، معتقدند که این مسأله کوششی برای حذف زن از عرصه عمومی است و افزون بر این روابط معمولی و پذیرفته شده زن و مرد را پیچیده و متشنج می‌کند.»!

خشم اپوزیسیون خارج نشین از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در مناطق، ادارات و سازمان های تحت امر شهرداری تهران در حالی ابراز می گردد که بر طبق آخرین نظرسنجی های صورت گرفته، راندمان و بازدهی کاری محیط های تفکیک شده نه تنها بسیار بیشتر از فضاهای مختلط است بلکه زنان و مردان شرکت کننده در این نظرسنجی ها نیز بر آرامش ذهنی و روانی خود در محیط های جداسازی شده، اذعان داشته اند.

از سوی دیگر همانگونه که امام راحل عظیم شأن فرمودند: «هرگاه دشمن از شما خشمگین شد، بدانید که راه را درست آمده اید.»، می توان نتیجه گرفت که شهرداری تهران اگرچه با تأخیر چندین ساله، اما در اقدامی تحسین برانگیز و شجاعانه، توانسته است گامی بلند در راستای اجرای احکام اسلامی بردارد و مدیریت جهادی را به منصه ظهور گذارد که امید است این رویه شایسته در سایر حوزه های این ارگان شهری نیز تسری یابد.

بعلاوه اقدام تحسین برانگیز شهرداری تهران درحالی صورت می گیرد که پیش از این، آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با جمعی از اعضای تحریریه یکی از سایت های خبری، از تذکر مستقیم خویش به مسئولین شهرداری پیرامون اجرای طرح تفکیک زنان و مردان در فضاهای اداری خبر داده بودند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی