کد خبر : 5323

تاریخ انتشار : ۵:۱۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ چاپ این مطلب

انتشار تصویری‌ از همسر احتمالی‌ سرکرده داعش

منابع عراقی به تازگی با انتشار تصویری از یک زن به نام “سجی حمید الدلیمی” اعلام کردند این زن عراقی از طایفه الدلیم است که چند ماه پیش با میانجیگری قطر در ازای آزادی چندین راهبه شهر معلولا از زندانهای دولت سوریه آزاد شده است.

به گزارش درچه به نقل از مهر، منابع عراقی به تازگی با انتشار تصاویری از یک زن عراقی به نام “سجی حمید الدلیمی”، احتمال دادند که وی همسر “ابوبکر البغدادی” سرکرده داعش باشد.
IMG11493604

پایگاه خبری المسله با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرد: تعیین جایزه ۱۰ میلیون دلاری توسط آمریکایی ها برای سر ابوبکر البغدادی باعث شده که همه نسبت به نزدیکترین فرد به وی که همسر احتمالی اش است، کنجکاو شوند.

در این گزارش اعلام شده است: به نظر می رسد سجی حمید الدلیمی که چند ماه پیش در توافق آزادی راهبه های سوری شهر معلولا از زندانهای سوریه با میانجیگری قطر آزاد شده بود، همان همسر ابوبکر البغدادی سرکرده داعش باشد.

“ابومعن السوری” یکی از سرکردگان جبهه النصره که راهبه های سوری را گروگان گرفته بودند، با افشاگری در این زمینه اعلام کرد: ای هواداران داعش بدانید که سجی حمید الدلیمی همسر ابوبکر البغدادی توسط جبهه النصره از زندانهای سوریه آزاد شد و ما قبل از خروج وی از منطقه برای خودش و فرزندانش، مکان امنی را ایجاد کردیم.

“ابو عزام المهاجر” از دیگر اعضای داعش نیز اخیرا در اظهاراتی به طور تلویحی حضور همسر البغدادی در جریان توافق تبادل راهبه های سوری با برخی زندانیان در زندانهای دولت سوریه را تایید کرده بود. این منابع تصویری هم از سجی حمید الدلیمی به عنوان همسر سرکرده داعش منتشر کرده اند که صحت و سقم آن را تاکنون منابع رسمی و دولتی در عراق تایید نکرده اند.

جزئیات ساختار تشکیلاتی داعش در عراق

منابع امنیتی در عراق اعلام کردند: ارتش عراق در جریان بازرسی از منزل یکی از سرکردگان داعش به اطلاعاتی مهم درباره ساختار تشکیلاتی این گروه تروریستی در عراق دست پیدا کرده است. این اطلاعات حاکی از آن است که پس از “ابوبکر البغدادی” (ابراهیم البدری) که فرماندهی داعش را برعهده دارد، “ابومسلم الترکمانی” با نام واقعی “فاضل الحیالی” در جایگاه معاون اول وی فعالیت می کند. نکته مهم اینکه الترکمانی در گذشته به عنوان افسر ارتش عراق در تلعفر خدمت می کرده است.
IMG11502468

در ادامه این فهرست سران تشکیلاتی داعش در سه بخش وزیران، دفتر جنگ و استانداران معرفی شده است که اکثر آنها از نظامیان سابق در ارتش و دیگر سرویسهای امنیتی عراق هستند.

خاطرنشان می شود برخی فرماندهان و افسران بلندپایه ارتش عراق به ویژه بدنه بعثی به جامانده در آن، اخیرا با خیانت به ملت خود، به تروریستهای داعش پیوستند. این افراد بیشتر از شخصیتهای افراطی بوده که هم اکنون از سوی ابوبکر البغدادی در پستهای کلیدی قرار گرفته اند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی