کد خبر : 5310

تاریخ انتشار : ۳:۲۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ چاپ این مطلب

نقشه بزرگ به کربلا خنثی شد

طرح بزرگ خرابکاری داعشی های تکفیری در کربلای معلی قبل از ارتکاب به هرگونه جنایتی در نطفه خنثی شده و تعداد ۲۰۰ نفر از زبده ترین نیروهای داعشی دستگیر شدند

به گزارش درچه، در این اتفاق که شامگاه دیشب اتفاق افتاد، تکفیری ها با اجرای یک نقشه از قبل طراحی شده، دست به اقدام پیچیده ای زده بودند که به فضل الهی و با تیزهوشی نیروهای امنیتی مستقر در سیطره های ورودی به کربلا، توطئه خرابکاری در نطفه خنثی شد.

براساس این گزارش،  تعداد ۲۰ تریلی حامل کانتینرهای مجهز به سردخانه که مخصوص حمل مواد غذایی و دارو بودند، با داشتن بارنامه و مدارک از وزارت بهداشت به بهانه ارسال دارو از رمادی به کربلا حرکت کرده و از نخستین مبادی بازررسی امنیتی عبور می کنند.

در این کانتینرها، کارتن های پلمب شده که همگی برچسب وزارت بهداشت و نوع دارو جاسازی شده بودند که به طرز ماهرانه ای بسته بندی شده و به جای دارو تعداد ۲۰۰ نفر از بهترین نفرات داعشی های تکفیری اعم از مهندسین مواد منفجره و تک تیرانداز و انتحاریون در کارتون های بزرگ مخفی شده و در کارتون های کوچکتر اسلحه و مهمات و مواد منفجره جاسازی کرده بودند.

این کاروان تکفیری ها با گذشتن از ۹ بازرسی در مسیر الرمادی تا کربلا، در بازرسی دهم و آخر با نقشه حساب شده و دقیق ماموران امنیتی و نیروهای نظامی عراقی مواجه شدند به نحوی که با بسته شدن راه بر آنها و محاصره از دوطرف مسیر حرکتی، تمام ۲۰۰ نفر نیروی تکفیری دستگیر می شوند و بدین ترتیب توطئه خرابکاری بزرگ و پیچیده آنها خنثی می شود.

گفتنی است طی روزهای گذشته قانون منع آمد و شد حتی برای عراقی ها جهت ورود به کربلای معلا وضع شده و افرادی که عزم زیارت حرم حضرت امام حسین(ع) را دارند، پس از عبور از بازرسی های مختلف و به سختی امکان حضور پیدا می کنند.

گزارش های رسیده حکایت از آن دارند که حرمین مطهر کربلا و بین الحرمین آن طی روزهای اخیر، خلوت ترین ایام پس از سقوط صدام را تجربه می کنند و شیعیان و نیروهای امنیتی کربلا، جهت حفاظت از عتبات عالیات، بالاترین تدابیر امنیتی را به کار گرفته اند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی