کد خبر : 4834

تاریخ انتشار : ۴:۲۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

پادشاه عربستان متعهد شد با تروریست‌ ها مسامحه نکند

«عبدالله بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان شب گذشته در پیامی که به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان منتشر کرده بود، متعهد شد که با تندروهایی که امنیت عربستان را به خطر می‌اندازند به شدت برخورد خواهد کرد و گفت که با مشتی تروریست مسامحه نخواهد کرد.

به گزارش درچه به نقل از فارس پادشاه عربستان افزود: اجازه نخواهیم داد مشتی تروریست که برای منافع شخصی‌شان از دین استفاده ابزاری می‌کنند امنیت کشور و مردم را بر هم زنند.

این پیام یک روز بعد از دستور ملک عبدالله برای آماده باش نیروهای مسلح عربستان و اتخاذ همه تدابیر امنیتی لازم برای برخورد با تهدید‌های تروریستی منتشر شده‌ است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که به گفته ناظران سیاسی، عربستان از حامیان اصلی گروه‌های تروریستی منطقه از جمله داعش به شمار می‌رود، و حتی دولت عراق هفته پیش اعلام کرد که مسئولیت حمایت مالی و معنوی گروهک داعش را بر عهده عربستان می‌داند.

با این حال برخی تحلیلگران اعلام کردند که «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور که روز پنجشنبه گذشته دستور داده بود با اقداماتی که ممکن است امنیت کشور را به خطر بیاندازد مقابله شود، از جانب گروهک‌های تروریستی احساس خطر کرده است.

در همین راستا روز گذشته یک مسئول عربستانی فاش کرده بود که نیروهای امنیتی در کشور در حالت آماده باش کامل به سر می‌برند.

روز گذشته نیز پادشاه عربستان «خالد بن بندر» معاون وزیر دفاع این کشور را تنها ۴۵ روز بعد از انتخابش از معاونت وزیر دفاع برکنار کرده بود.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی