کد خبر : 4821

تاریخ انتشار : ۴:۲۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

بازیکنان الجزایر روزه میگیرند

در حالی که جام جهانی وارد مرحله حذفی خود شده است بازیکنان الجزایر اعلام کردند در ماه رمضان روزه می‌گیرند.

به گزارش درچه، با توجه به آغاز ماه رمضان تکلیف بازیکنان مسلمانی که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور دارند کمی پیچیده می‌شود.

مسلمانان بسیاری در ترکیب تیم‌های فرانسه، الجزایر و آلمان حضور دارند که با ورود به ماه مبارک رمضان شرایط پیچیده‌ای پیدا می‌کنند. این در حالی است که جام جهانی فوتبال نیز وارد مراحل سخت و حذفی خود شده است.

رمضان یکی از اصول در دین اسلام است و به معنای این است که مسلمانان باید در این یک ماه روزه گرفته و توجه بیشتری به معنویات داشته باشند. آنها نباید از طلوع آفتاب تا زمان غروب، غذا خورده و یا آب بنوشند. این بدان معنا است که جدول زیستی بدن آنها باید دستخوش تغییر شود.

بازیکنان مسلمانی که در سفر هستند نباید روزه بگیرند. البته روزه برای کسانی که بیماری دارند نیز توصیه نشده است. بازیکنان تیم ملی فوتبال الجزایر اعلام کرده‌اند با وجود اینکه روزه گرفتن ممکن است برای سلامتی‌شان ضرر داشته باشد ولی روزه می‌گیرند. این در حالی است که تیمشان در مرحله بعد دیدارهای سختی پیش رو دارد.

دیدیه دشان که هدایت تیم ملی فرانسه را به دست دارد، در این خصوص اظهارنظری داشته و اعلام کرده گرفتن روزه را به عهده بازیکنانش قرار می‌دهد. وی در این زمینه گفت: شرایط سخت و حساسی است. نمی‌خواهم چیزی را به بازیکنی دیکته کنم. ما به دین هر کسی احترام می‌گذاریم. این نخستین باری نیست که با چنین شرایطی روبرو می‌شویم. نگران نیستم و می‌دانم همه با این شرایط کنار می‌آیند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی