کد خبر : 4759

تاریخ انتشار : ۴:۲۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

بازتاب بازی ایران از بوسنی

تیم ملی فوتبال ایران مقابل بوسنی و هرزگوین آنقدر دور از ذهن ظاهر شد که رسانه‌های بین‌المللی به نکات منفی این تیم اشاره کردند و برد حریف را تاریخی خواندند.

به گزارش درچه،  باخت ۳ بر یک روز گذشته ایران مقابل بوسنی و هرزگوین علاوه بر مردم کشورمان باعث تعجب رسانه‌‌های خارجی شده است.
یکی از نشریاتی که به تحلیل بازی ایران مقابل بوسنی پرداخت، روزنامه فور‌آلبرگر ناخ ریشتن اتریش است.
* وداع توام با طعم برد بوسنی
این روزنامه نوشت: بوسنی وداع توام با پیروزی داشت. تیم تحت امر «سافت سوسیچ» که می‌خواست آخرین بازی خود را در جام جهانی انجام دهد، ۳ بر یک ایران را شکست داد. با این نتیجه آبی‌پوشان به بردی تاریخی در پایان مدت اولین حضور خود در یک دوره جام جهانی دست یافتند و البته وداعی شیرین با جام جهانی داشتند.
*تعریف از ژکو
نشریه اتریشی ادامه داد: بعد از شکست مقابل آرژانتین و همچنین نیجریه، امیدهای بوسنیایی‌ها برای دست یابی به ۳ امتیاز مقابل ایران تحقق یافت. این تیم به بردی تاریخی اما دیرهنگام رسید.  ادین ژکو که زننده گل نخست تیم کشورش بود، ‌بدون گل زده برزیل ۲۰۱۴ را ترک نکرد. او هم گل زد و هم نشانی از یک بازیکن درجه یک داشت.
وی وقتی گل نخست تیمش را دقیقه ۲۳ به ثمر رساند، در عمل راه گلزنی‌های بعدی را برای میرآلم پجانیچ (۵۹) و آویدا ورساویچ (۸۳ ) هموار کرد.
*بوسنی به مرور اوج گرفت
نشریه اتریشی در ادامه گزارش نوشت مردان سوسیچ هر چه بیشتر در جام جهانی بازی کردند، بیشتر صاحب تجربه شدند و از نظر نتیجه و کیفیت کار بهتر عمل کردند. آنها در واقع بهترین بازی خود در جام جهانی را مقابل ایران به نمایش گذاشتند.
نشریه اتریشی افزود: با وجودی که بازیکنان سوسیچ می‌دانستند هیچ شانسی برای صعود به دور بعد ندارند اما دست از تلاش برنداشتند.
*نمایش خوب بوسنی جلوی ایران را گرفت
روزنامه قدیمی اتریشی ها در بخشی از این گزارش نیز عنوان کرد قبل از رویارویی با ایران، با توجه به آخرین فرصتش‌ برای رسیدن به دور یک هشتم نهایی انتظار می‌رفت برای کسب پیروزی، کوشش کند اما در عمل اینگونه نشد.
فورآل‌برگر ناخ ریشتن ادامه داد: نمایش بوسنی آنقدر خوب بود که جلوی پیش‌روی و صعود ایرانی‌های بی‌خطر را گرفت.
*یک نکته منفی در مورد ایران
نشریه اتریشی همچنین در مورد ایران عنوان کرد: ایران نام خود را در کتاب رکوردهای جام جهانی جاودانه کرد. زیرا این تیم در ۴ دوره حضورش همواره در همان مرحله گروهی حذف شده است
این نشریه همچنین از زاویه دیگری تیم ملی ایران را مورد ارزیابی قرارداد و نوشت:‌ ایران تنها گل خود را در ۳ مسابقه‌اش در جام جهانی ۲۰۱۴ توسط رضا قوچان نژاد در دقیقه ۸۲ به ثمررساند. با این گل یک نکته دیگر در کتاب رکوردهای جام های جهانی ثبت شد. این که ایران در مدت ۲۷۰ دقیقه حضورش در جام جهانی ۲۰۱۴ فقط یک گل زد.
رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از پنج‌شنبه ۲۳ خرداد شروع شد و تا تاریخ ۲۲ تیر ادامه خواهد یافت.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی