نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودا

کد خبر : 4553

تاریخ انتشار : ۱۲:۰۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۳۱ چاپ این مطلب

نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودا

به گزارش درچه به نقل از ابنا ، شورای مسلمانان سریلانکا اعلام کرد روحانیون به مساجد توصیه کردند مراسم نماز جمعه را کوتاه‌تر برگزار کنند و از نمازگزاران خواستند پس از شرکت در این مراسم، به آرامی متفرق شوند. «ان ام امین» رئیس شورای مسلمانان سریلانکا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: علما از […]

8ffefa92c7a0602780557ee58f2242301به گزارش درچه به نقل از ابنا ، شورای مسلمانان سریلانکا اعلام کرد روحانیون به مساجد توصیه کردند مراسم نماز جمعه را کوتاه‌تر برگزار کنند و از نمازگزاران خواستند پس از شرکت در این مراسم، به آرامی متفرق شوند.

«ان ام امین» رئیس شورای مسلمانان سریلانکا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: علما از مساجد خواستند خطبه‌ها را کوتاه‌تر کنند و در برخی مکان‌ها، آنها نماز را زودتر از دیگر روزهای جمعه آغاز کردند.

به رغم اینکه پلیس سریلانکا پیش بینی ناآرامی پس از نماز جمعه کرده و تدابیر امنیتی را در کلمبو پایتخت و دیگر نقاط افزایش داده بود، امین اعلام کرد هیچ حادثه‌ای گزارش نشده است.

مغازه‌های متعلق به مسلمانان در کلمبو روز پنجشنبه در اعتراض به شورش‌های مرگبار بودایی‌های افراطی، تعطیل و بدین ترتیب، به درخواست ماهیندا راجاپاکسه رئیس جمهور سریلانکا برای ادامه کسب و کار، بی‌اعتنایی شد.

فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در مرکز کلمبو در پی اغتشاشات در دو منطقه ساحلی عمدتا مسلمان‌نشین که چهار کشته برجا گذاشت و به آتش کشیده شدن صدها خانه و مغازه منجر شد، تعطیل شد.

مسلمانان حدود ۱۰ درصد جمعیت ۲۰ میلیون نفری سریلانکا را تشکیل می‌دهند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی