اقتصاد امریکا بدتر شده است!

کد خبر : 4295

تاریخ انتشار : ۴:۲۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

اقتصاد امریکا بدتر شده است!

به گزارش درچه به نقل از تسنیم به نقل از سی ان ان خبر داد، زمانی که از اقتصاد آمریکا سخن به میان می آید، به نظر می رسد لیوان به جای نیمه پر، نیمه خالی خود را نمایان کرده است و حال اقتصاد آمریکا هنوز چندان خوب به نظر نمی رسد. در ابتدای امسال، […]

139206251426205341172713به گزارش درچه به نقل از تسنیم به نقل از سی ان ان خبر داد، زمانی که از اقتصاد آمریکا سخن به میان می آید، به نظر می رسد لیوان به جای نیمه پر، نیمه خالی خود را نمایان کرده است و حال اقتصاد آمریکا هنوز چندان خوب به نظر نمی رسد.

در ابتدای امسال، اقتصاددانان خوشبین بودند. آنها می گفتند، احتمالا اقتصاد آمریکا ۳ درصد رشد خواهد کرد. اما ظاهرا اقتصاد این کشور به جای تجربه کردن رشد ۳ درصد، در رشد ۲ درصدی ۳ سال گذشته گیر کرده است.

ظاهرا این پیش بینی بیش از حد خوشبینانه بوده است. با گذشت نیمی از سال، پیش بینی ها مورد تجدیدنظر قرار گرفته و کاهش یافته اند. صندوق بین المللی پول روز دوشنبه در جدیدترین گزارش خود از پیش بینی ۲.۸ درصدی خود عقب نشینی کرد و رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۴ را ۲ درصد پیش بینی نمود.

این در حالی است که بانک جهانی نیز در هفته گذشته اعلام کرد که پیش بینی خود از میزان رشد اقتصادی آمریکا را کاهش می دهد. بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند که سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا در نشست این هفته خود، همان روند تجدیدنظر و کاهش پیش بینی میزان رشد آمریکا را دنبال خواهند کرد.

اما اشکال کار در کجاست؟ شاید بتوان سرمای کم سابقه هوا در ابتدای امسال را دلیل شروع ضعیف اقتصاد آمریکا قلمداد کرد.

صندوق بین المللی پول اعلام کرده است که در اوایل امسال، همراه شدن زمستان سخت با سایر عوامل…شتاب حرکت اقتصاد آمریکا را کند کرد.

هرچند اقتصاد آمریکا اکنون روند رو به رشد خود را باز یافته است، اما صندوق بین المللی پول اعتقاد ندارد که این بازیابی آنقدر قوی خواهد بود که به طور کامل بتواند عملکرد ضعیف سه ماهه نخست سال را جبران نماید.

آمارها قبلا نشان داده بود که اقتصاد آمریکا در سه ماهه نخست امسال کوچک شده است، اما اکنون به نظر می رسد که این کوچک شدن، عمیق ترین تنزل اقتصاد آمریکا از زمان بحران بزرگ اقتصادی بوده است. بازار مسکن کند شد، بنگاه های اقتصادی در تجهیزات و ساختمان های جدید سرمایه گذاری کمتری انجام دادند و میزان صادرات کالاهای آمریکایی کاهش یافت.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی