سفر عمر انسان را طولانی می‌کند

کد خبر : 4153

تاریخ انتشار : ۴:۳۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

سفر عمر انسان را طولانی می‌کند

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری محیط ،مطالعه مشترک مرکز پژوهش های بازنشستگی و  انجمن گردشگری در آمریکا نشان می دهد مسافرت کردن به ویژه در دوران بازنشستگی از ابتلا به بیماری هایی چون آلزایمر و خرفتی جلوگیری می کند. بر اساس نتایج این مطالعه زنان شاغلی که هر شش سال […]

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری محیط ،مطالعه مشترک مرکز پژوهش های بازنشستگی و  انجمن گردشگری در آمریکا نشان می دهد مسافرت کردن به ویژه در دوران بازنشستگی از ابتلا به بیماری هایی چون آلزایمر و خرفتی جلوگیری می کند.mosaferat-ariyanam.ir_
بر اساس نتایج این مطالعه زنان شاغلی که هر شش سال یک بار به مرخصی می روند در مقایسه با زنانی که دست کم سالی دوبار به مرخصی می روند بیشتر در معرض ابتلا به سکته های قلبی یا مرگ هستند.
 نتایح به دست آمده نشان می دهد مردانی که از مرخصی سالانه استفاده نمی کنند خطر مرگ در آنها  ۲۰ درصد بیشتر از مردانی است که از مرخصی استفاده می کنند ضمن اینکه خطر ابتلای این مردان به بیماریهای قلبی ۳۰ درصد بیشتر است.
این پژوهش ثابت کرد سفر مزاج انسان را بهبود می بخشد.
بر اساس این مطالعه ۸۶ درصد آنانی که سفر کرده اند ابراز داشتند از زندگی رضایت دارند در شرایطی که این آمار در گروهی که سفر نمی کردند ۷۵ درصد بوده است.
سفر های منظم در بهبود کارایی مغز، افزایش شادمانی، افزایش  روحیه و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها موثر است.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی