ترجمه و توزیع «انسان ۲۵۰ ساله» در لبنان

کد خبر : 4015

تاریخ انتشار : ۴:۳۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

ترجمه و توزیع «انسان ۲۵۰ ساله» در لبنان

به گزارش  خبرگزاری تسنیم، ترجمه‌ کتاب «انسان ۲۵۰ساله» به عربی که به تازگی از سوی «جمعیت المعارف» به صورت خودجوش انجام شده، قرار است در آینده نزدیک در کشور لبنان توزیع شود. این اثر با عنوان «انسان بعمر ۲۵۰سنه» در ۲۰ هزار نسخه در بیروت به چاپ رسیده است. این دومین کتاب بعد از «دغدغه‌های […]

به گزارش  خبرگزاری تسنیم، ترجمه‌ کتاب «انسان ۲۵۰ساله» به عربی که به تازگی از سوی «جمعیت المعارف» به صورت خودجوش انجام شده، قرار است در آینده نزدیک در کشور لبنان توزیع شود. این اثر با عنوان «انسان بعمر ۲۵۰سنه» در ۲۰ هزار نسخه در بیروت به چاپ رسیده است. این دومین کتاب بعد از «دغدغه‌های فرهنگی»، شامل بیانات و توصیه‌های امام خامنه‌ای درباره حوزه‌های فرهنگی است که از سوی گروه‌های خودجوش به زبان عربی ترجمه و در کشورهای این زبان توزیع می‌شود.
انسان 250 ساله
«انسان ۲۵۰ ساله» شامل سخنرانی ها و مطالب دستنویس مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه(ع)، از پیش از انقلاب تا سال ۱۳۸۹ است. عنوان کتاب عیناً برگرفته از کلام منور مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه(ع) است. علت این نامگذاری بر روی زندگی ائمه(ع)، در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان آورده شده است.
این کتاب شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل‌ها، به صورت ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم(ص) تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری(ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است. محتوای این کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه(ع) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل‌گرا به زندگی هر یک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند، ارائه می‌دهد. لذا آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان محترم با تاریخ زندگی ائمه، تنفس در فضای انسان ۲۵۰ ساله را دلنشین تر می کند.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی