طنز/ سرقت ۴۶ پراید در طوفان تهران

کد خبر : 3919

تاریخ انتشار : ۴:۳۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ چاپ این مطلب

طنز/ سرقت ۴۶ پراید در طوفان تهران

در هفته ای که گذشت طوفانی با سرعت نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت، خیابان های تهران را درنوردید و خسارات زیادی به پایتخت وارد کرد. البته خوشبختانه مسئولین همیشه آماده کشور غافلگیر نشده و هریک بهترین اقدامات را در مقابله با این بحران انجام دادند. حدود دو روز بعد از طوفان خبرنگار هفته نامه […]

در هفته ای که گذشت طوفانی با سرعت نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت، خیابان های تهران را درنوردید و خسارات زیادی به پایتخت وارد کرد. البته خوشبختانه مسئولین همیشه آماده کشور غافلگیر نشده و هریک بهترین اقدامات را در مقابله با این بحران انجام دادند.
حدود دو روز بعد از طوفان خبرنگار هفته نامه خط خبر گفت و گویی با برخی مسئولین کشوری داشت تا از زبان خود آنها مهمترین اقدامات انجام شده در زمان مواجهه با طوفان را بشنویم.

سخنگوی دولت تدبیر و امید در خصوص اقدامات دولت در مقابله با این بحران گفت : دولت اعتدال توانست به خوبی میزان خسارت را در تمام شهر تقسیم کند. جایی از شهر نیست که بیشتر یا کمتر از مناطق دیگر ویران شده باشد زیرا تمام تلاش ما بر این بود که تمام نقاط شهر به یک میزان صدمه ببیند که در حق کسی اجحاف نشود.

وی در ادامه اظهار داشت: دولت نه تنها در خسارت های درون شهری بلکه بین شهرها نیز عدالت را به نحو احسن اجرا کرد. با وجود اینکه ستاد “اطلاع رسانی بعد از بحران های خفن” قصد اعلام خطر به مسئولین شهر قم را داشت، دولت وارد عمل شد و اجازه اطلاع رسانی به مسئولین قم را نداد. با این اقدام، دولت هیچ فرقی بین تهران غافلگیر و قم نگذاشت. خوشبختانه بعد از یکسال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با کمک خداوند متعال توانستیم به خوبی عدالت کامل را در بخشی از کشوراجرا کنیم.

رئیس مدیریت بحران استان تهران گفت: ما از وقوع طوفان اطلاع داشتیم و همانطور که دیدید به بهترین شکل آن را مدیریت کردیم. تا جایی که در اختیار ما بود این طوفان را با سرعت ۱۲۰ کیلومتر به اتوبان قم فرستادیم و بعد با مسئولین راهنمایی و رانندگی تماس گرفتیم که به علت سرعت بیشتر از حد مجاز، طوفان را متوقف کنند! خوشبختانه خسارات زیادی هم شهر تهران ندید و با وجود اینکه قابل گفتن نیست ولی عرض می کنم:

خسارات ناشی از طوفان:
– ۶۵۰  قلاده درخت شکسته ، از جا کنده و پودر شدند که با کمک شهرداری جمع آوری و برای تولید چوب شور به کارخانه مربوطه ارسال شد.

– ۴۶ دستگاه پراید به طور کامل ناپدید شد که تا کنون هیچ اثری از آنها مشاهده نشده است. کارشناسان دلیل این حادثه را سبکی بیش از حد خودرو پراید ندانسته بلکه اعلام کردند علاقه سارقان به این خودرو دلیل اصلی است. به عبارتی سارقان از هوای گل آلود پراید گرفته اند!

– متاسفانه ۵ عدد روسری را طوفان با خود برد که شبکه ضاله صدای آمریکا این حادثه را در راستای آزادی های یواشکی خواند و در صفحه فیس بوک خود عکس هایی نیز از طوفان تهران با عنوان “جدیدترین عضو کمپین آزادی های یواشکی” منتشر کرد.

– ۱۸۰ کیلومتر از کابل های برق به دلیل طوفان شدید لخت شد و به همین منظور متاسفانه تنها کمی برق شهر ضعیف شد.

مسئول سازمان هواشناسی استان تهران نیز گفت : قبل از وقوع طوفان تهران یکی از شهروندان ریز بین با ما تماس گرفت و اعلام کرد یک چیز عظیم قهوه ای به سمت تهران در حرکت است ولی متاسفانه این شهروند ریز بین نگفت که شبیه طوفان یا گردباد است به همین منظور کارمند مربوطه نیز به او شماره ستاد بحران را داد. البته من باید اعلام کنم غافلگیر نشدیم چون قبل از اینکه طوفان به ساختمان هواشناسی برسد یکی از بچه ها از پنجره طوفان را دید و به ما اطلاع داد.

وی در ادامه افزود: شماره تلفن شهروندی که زنگ زد و اطلاعات درست نداد تحویل برادران نیروی انتظامی گردید تا پیگیری های لازم به عمل آید و با شهروند درست اطلاعات نداده به بدترین شکل برخورد شود. متاسفانه چون در ایران شناخت درستی از هواشناسی وجود ندارد مردم انتظارات بی جا دارند. بنده به عنوان رئیس هواشناسی باید بگویم ما هیچ تفاوتی با پلیس و آتش نشانی نداریم و باید هر اتفاقی که می افتد به ما اطلاع داده شود.

شهردار تهران گفت: ما به خوبی توانستیم طوفان را سردر گم و منحرف کنیم. این طوفان وقتی با این همه اتوبان در تهران رو به رو گردید  بلافاصله سردرگم شد و خوشبختانه از سرعت و نیروی طوفان به همین دلیل کاسته شد. بخشی از قدرت طوفان با اتوبان امام علی(ع) به شمال تهران منحرف شد، بخشی دیگر با اتوبان شهید همت به سمت شرق تهران رفت و باقی مانده را از جاده قم راهی شهر مقدس قم کردیم که هوای قم کمی خنک شده و مردم قم نیز هوایی بخورند.

مرتضی رحیمی / شماره ۱۹ هفته نامه خط خبر


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی