کد خبر : 38728

تاریخ انتشار : ۴:۳۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ چاپ این مطلب

اولین مجمع سلامت شهرستان خمینی شهر برگزار شد

هم اکنون دو پایگاه سلامت در شهر درچه وجود دارد که نخستین پایگاه سلامت شهر درچه یک هزار و دویست میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۲۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است.

برنامه باحضور ائمه جمعه، مسئولان ادارات، فرماندهی سپاه ونیروی انتظامی, خیرین وبزرگان شهرستان اجرا گردید.

دکتر عقدک، مدیر مولفه های اجتماعی موثر برسلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از سخنرانان این مراسم بود که بر لزوم همگرایی وهمکاری دربخش بهداشت ودرمان وحضور آحاد افرادجامعه برای داشتن جامعه ای سالم تاکید کرد.
طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با هدف گسترش عدالت در سلامت، ارتقاع کیفیت خدمات بهداشتی، و در نهایت رضایت مندی مردم در تمامی سطوح جامعه به مرحله اجرا در امد.
اجرای این برنامه باعث ارتقاء سلامت، افزایش طول عمر و کاهش بسیاری از بیماری های واگیردار و بیماریهای جدید شد.
هم اکنون دو پایگاه سلامت در شهر درچه وجود دارد که نخستین پایگاه سلامت شهر درچه یک هزار و دویست میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۲۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است.
پایگاه دوم سلامت شهر درچه در ولاشان که با اعتبار ۹۰۰ میلیون ریال و در چهار ماه با مالکیت دولتی و به مساحت ۱۷۴۶ متر مربع و زیر بنای ۱۵۷ متر مربع مورد نوسازی قرار گرفته است.
از خدمات پایگاه های نظام سلامت مراقبت از نوزادان از تولد تا ۵ سالگی و انجام واکسیناسیون، نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال، جوانان ۱۸ تا ۲۹سالگی، میانسال ۳۰ تا ۵۹ و مراقبت سالمندان ۶۰ سال به بالا است.
مراقبت مادران باردار،کاهش قند و چربی در افراد بالای ۳۰ سال و اندازه گیری فشار خون، تست تشخیص سرطان زودرس از ۳۰ تا ۶۹سال, ارایه مکمل به نوزادان زیر دو سال و میانسالان و سالمندان دیگر خدمات ارائه شده است.
ازمایش تشخیص سرطان روده بزرگ، مشاوره جهت همسریابی و ازدواج،غربالگری، آموزش در سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و مشاوره تغذیه و انجام ازمایش های زنان بخشی از اقدامات طرح سلامت می باشد.
درپایان بیانیه مجمع به امضاء امام جمعه شهر درچه و حضار رسید و پس از اهدا تندیس وتقدیر از ادارات موثر درحوزه سلامت جلسه پایان یافت.


انتهای پیام /


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی