کد خبر : 38702

تاریخ انتشار : ۲:۵۴ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۷ چاپ این مطلب

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان خبر داد:

عامل هک و نفوذ تلفن‌های همراه شهروندان اصفهانی شناسایی و دستگیر شد/توصیه های جدی پلیس فتا را بدانید

رئیس پلیس فتا اصفهان گفت: در بررسی‌های انجام شده از سیستم یک متهم، اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی شهروندان از جمله پیامک‌ها، مخاطبان، فیلم ها، تصاویر خصوصی و حتی فیلم‌هایی که به صورت مخفیانه ضبط شده بود، به دست آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر این که فردی ناشناس به تلفن همراه آن ها دسترسی داشته، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخخصی متهم که جوانی ۳۰ ساله بود شناسایی شد و در یک عملیات غافل گیرانه در مخفی گاه خود دستگیر شد.

وی اضافه کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده در مقابل شواهد و قرائن پلیس ضمن اقرار به جرم خود انگیزه اش را در ابتدا سرگرمی و کنجکاوی و بعد تهدید و اخاذی عنوان داشت.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده از سیستم متهم، اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی شهروندان از جمله پیامک‌ها، مخاطبان، فیلم ها، تصاویر خصوصی و حتی فیلم‌هایی که به صورت مخفیانه ضبط شده بود، به دست آمد.

رییس پلیس فتا اصفهان به شهروندان توصیه کرد: به جهت جلوگیری از آلوده شدن تلفن همراه به بدافزار و نرم افزارهای مخرب نرم افزارهای مورد نیاز خود را فقط از سایت‌‌های معتبر دانلود کنید.

این مقام انتظامی از کاربران فضای مجازی هم درخواستی داشت و گقت: فایل‌های ضمیمه‌ای که ارسال کننده آن را نمی‌شناسید هرگز باز نکنید و سیستم عامل، نرم‌افزارهای ضد ویروس و سایر نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم خود را همیشه به روز نگه دارید.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در پایان تصریح کرد: شهروندان محترم در صورت مواجهه با هر گونه‌ مورد مجرمانه، ناهنجار و غیر اخلاقی می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir ، در لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی