کد خبر : 38682

تاریخ انتشار : ۹:۳۹ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۴ چاپ این مطلب

قابل توجه مسئولان شهر:

بررسی عملکرد مکانی به نام فرهنگسرا در شهر درچه

فرهنگسرای شهر درچه با مدیریت صحیح مسئولان تکیه زده بر صندلی شورای شهر محقق خواهد شد اگر کمی به فکر جوانان شهر و اینده سازان شهر و کشور اسلامی باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: امروزه یکی از وظیفه های فرهنگسراها در  اجتماع، آموزش رایگان برای خانواده ها و اموزش برقراری ارتباط خانوادگی  و آشنایی با دیگران است که باعث کاهش افسردگی‌ها در میان احاد جامعه است.

یکی دیگر از وظایف ذاتی این مجموعه های فرهنگی شناسایی و استفاده از کارآفرینان محلی و استعدادهای موجود در محل و همچنین کارآفرینی و توانمندسازی افراد است.

فرهنگسراها می توانند در  مواردی که جزو حیطه و  وظایف فرهنگسراها نیست را  نیز با مشارکت و همکاری دیگر مراکز در فرهنگسرا پیگیری و به اجرا در آورد.

در شهرها فرهنگسراهای تخصصی وجود دارد ولی متاسفانه فضای  فرهنگسرای  شهر درچه بیشتر در جهت برگزاری همایش ها بکارگیری می شود و خدمات فرهنگی و اموزشی طبق نظر سنجی از مردم شهر درچه بصورت ضعیف بوده و در مواردی که با کیفیت عالی در این مجموعه برنامه اجرا شده باشد به انگشتان دست هم نمی رسد.

فرهنگسرای شهر باید مکانی برای ظهور و بلوغ استعدادهای درونی افراد و نقطه شروع تبلور رانش های ذهنی جوانان و نوجوانان قرار گیرد.

اکبری یکی از شهروندان شهر ضمن تماس خبرنگار درچه نیوز با اعتراض به تصمیم شورای شهر نسبت  به واگذاری این مجموعه فرهنگی به بخش خصوصی گفت: این مکان با واگذاری به بخش خصوصی فقط به سمت و سوی درآمدزایی سوق داده خواهد شد و دیگر هیچ کار فرهنگی در این فرهنگسرا حتی بصورت محدود در این مکان انجام نخواهد شد.

امینی هم یکی از مسئولان تربیتی شهر گفت: مسئولان به فکر کاهش اسیب های اجتماعی در شهر که بصورت خاکستر زیر اتش  است  باشند و با واگذاری این مکان به بخش خصوصی ضربه بزرگی به اموزش جوانان وارد خواهند کرد.

این مکانها با مدیریت صحیح مسئولان تکیه زده بر صندلی شورای شهر محقق خواهد شد اگر کمی به فکر جوانان شهر و اینده سازان کشور اسلامی باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها
  1. من ایرانیم گفت:

    جالب اینکه شهرداری محترم حتی برای برنامه های فرهنگی و علمی رایگان توسط افراد بومی و حتی حتی بعضی برنامه های مناسبتی و مذهبی بسیار مفید برای شهروندان هم، فقط دنبال دریافت اجاره سالن فرهنگسرا است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی