کد خبر : 38497

تاریخ انتشار : ۱۲:۲۷ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ چاپ این مطلب

آزادی بیان در مهد آزادی زیر باتون له شد

آزادی بیان مسوولین کشور بدانند پشرفت کشور در گرو اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است نگاهتان به مردم مقاوم و صبور ایران باشد نه به غربی که در حال افول است .

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز / زهرا رکن الهدی

آزادی بیان در مهد آزادی ، زیر باتون له شد

افزایش قیمت سوخت در واقع ناشی از وضع مالیات بر کربن است. این مالیات به منظور کاهش گاز گلخانه‌ای در نظر گرفته شده است. دولت فرانسوآ اولاند، رییس جمهوری پیشین فرانسه در سال ۲۰۱۴ برای اولین‌بار این مالیات بر سوخت را وضع کرد. دولت فرانسه قصد دارد به تدریج به میزان این مالیات بیافزاید. مالیات بر سوخت ۶۰ درصد از کل قیمت سوخت را شامل می‌شوند. بنابراین ۴۰ درصد باقی‌مانده که بر روی قیمت سوخت مصرف‌کنندگان تاثیر می‌گذارد، نتیجه تغییر قیمت نفت جهانی است.

شهروندان فرانسوی که در اعتراضات سراسری علیه افزایش مالیات سوخت از روز ۱۷ نوامبر در خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهرهای مختلف فرانسه شرکت می‌کنند خود را «جلیقه زرد»ها نام نهاده اند.   «جلیقه زرد» ها بیشتر شهروندانی هستند که با وجود کار و درآمد، در گذران زندگی و معاش به مشکل برمی‌خورند. کارمندان، کارگران و خانواده‌هایی که در حومه شهرهای بزرگ یا مناطق روستایی زندگی می‌کنند و برای رفت و آمد و زندگی روزمره به خودروی شخصی وابسته هستند.

«جلیقه زرد»، جلیقه‌ای به رنگ زرد شبرنگ است که طبق قوانین راهنمایی و رانندگی در فرانسه هر خودرو باید به آن مجهز باشد تا در صورت نقص فنی و توقف خودرو در میان بزرگراه ، صاحب خودرو باید جلیقه زرد رنگ را بر تن کند.

اعتراض ساده مردم فرانسه به سیاست های اقتصادی دولت که مردم را تحت فشار قرار می دهد  و هنگامی که به سمت کاخ الیزه حرکت کرده تا صدای خود را به دولت برسانند که برنامه های دولت تنها منافع سرمایه داران  ۱۰ درصدی کشور را در نظر دارد با مشت آهنین پلیس روبرو شدند و تاکنون ۶ کشته و ۶۶۰۰ زخمی و اسیر داشته آنها حتی به دانش آموزان نیز رحم نکرد ند و آنان را دستگیر کردند. دولت نیز برخورد وحشیانه پلیس با مردم را تایید می کند .

اگر این چریان ها در هر کشور دیگری اتفاق می افتاد طرفداران حقوق بشر گریبان چاک می کردند و شورای امنیت برای فرستادن لشگر ناتو به آن کشور جلسه فوق العاده تشکیل می داد و برای تغییر حکومت آن به شور می نشستند . عجیب آنکه طرفداران حقوق بشر و آزادی در ایران هیچ واکنشی نشان نمی دهندکنار سفارت فرانسه  برای قربانیان شمع روشن نمی کنند .

در سوریه با اعتراضات گروه های آشوبگر ۸ سال جنگ خانمان سوز براه انداختند . در فتنه سال ۸۸ کسانی که به جان و مال مردم رحم نمی کردنند و دیوانه وار می شکستند و می سوزانند حمایت حقوق بشری آنان رسانه ها را پر کرده بود و تغییر نظام را جشن می گرفتند کار را به جایی رسانده اند که مردم برای حفظ نظام از اعتراضات به حق خود نسبت به عمل کرد دولت چشم پوشی کرده اند .

و در آخر کشورهایی که می خواستند با فشار اقتصادی مردم ایران را به زانو درآورند هر یک خود در نتیجه برنامه های غلط اقتصادی لیبرال سرمایه داری با مشکلات اقتصادی شدیدی روبرو هستند که صدای فرو ریزی این ایدلوژی چندی است به گوش می رسد و به زودی شاهد ریزش و سقوط آن خواهیم بود .

و مسوولین کشور بدانند پشرفت کشور در گرو اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است نگاهتان به مردم مقاوم و صبور ایران باشد نه به غربی که در حال افول است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی