کد خبر : 38444

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۹ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ چاپ این مطلب

امام جمعه اصفهان:امنیت آبی ما مرهون رشادت‌های نیروی دریایی است/ نام بسیج برای آمریکا وحشت‌آفرین است

امام جمعه اصفهان گفت: امنیت آبی ما مرهون رشادت‌های نیروی دریایی جمهوری اسلامی است و هنگام تهاجم دشمنان به آب های ما، دشمنان را با تحقیر تمام از آنجا خارج می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، با اشاره به آیات و روایات اظهار کرد: نگاه به نامحرم از گناهان کبیره است و حضرت رسول(ص) آن را به تیر زهرآلود تعبیر کرده‌اند.

وی خودنمایی و بزرگ پنداشتن کارهای انسان در نظر خود را آفت عبادات دانست و افزود: برخی با این تفکر خطرناک، برکت عبادت خود را از بین می‌برند و حتی از مقام خدا و شکرگزاری آن غافل می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان همچنین تصریح کرد: تعداد نعمات خدا قابل شمارش نیست و برخی فکر می‌کنند با دو رکعت نماز شب، از پس شکرگزاری این نعمات برآمده و از خدا طلبکار می‌شوند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد اظهار داشت: روایات زیادی وجود دارد که تأکید می‌کند، شیطان از این راه می‌تواند بر بندگان خدا ساده‌تر از سایر راه‌ها مسلط شود.

وی با اشاره به این‌که امروز بزرگداشت شیخ مفید از بزرگان فقه شیعه است که استاد سید رضی و سید مرتضی بود، یادآور شد: ایشان با حضرت ولیعصر(عج) مکاتبه داشته‌آند و احادیثی از امام زمان(عج) از شیخ مفید نقل شده است.

امام جمعه اصفهان یادآور شد: مناسبت دیگر، هفته بسیج است که سالروز فرمان امام در تشکیل بسیج است که این معجزه را خلق کردند و این را باید از الهامات الهی به امام خمینی(ره) دانست.

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: بسیجیان در مراحل مختلف کمر همت بسته‌اند تا انقلاب را حفظ کنند و نام بسیج آن قدر برای آمریکا وحشت‌آفرین است که دستور داده، حشدالشعبی عراق را منحل کنند.

وی اظهار داشت: روز نیروی دریایی نیز در هفته قبل بود و به معرفی این نیرو کمتر پرداخته شده است؛ در حالی که در زمان دفاع مقدس، رشادت‌های فراوانی انجام دادند و شهدای زیادی تقدیم کشور کردند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان داشت: امنیت آبی ما مرهون رشادت‌های نیروی دریایی جمهوری اسلامی است و هنگام تجاوز دشمنان به آب‌های ما، آن‌ها را با تحقیر تمام از آن جا خارج می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان همچنین با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدرس یادآور شد: آیت‌الله مدرس از بزرگان تاریخ کشور است و امام به شخصیت ایشان بسیار علاقه داشتند.

وی گفت: مجلس زمان ما با آن زمان قابل قیاس نیست و در آن زمان به جز مدرس، اغلب نمایندگان کم‌سواد و سرسپرده بودند.

آیت الله طباطبایی نژاد همچنین تصریح کرد: دوازدهم آذر ماه، سالروز تصویب قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان انقلاب اسلامی است که در ظرف یک سال با رعایت همه ظرایف تصویب شد.

وی تأکید کرد: قانون اساسی، ولایت فقیه و مقاومت در برابر ظلم، سه رکن اصلی انقلاب هستند که با هم معنا پیدا می‌کنند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اذعان کرد: ایشان درباره ضعف رژیم منحوس صهیونیستی در مقابل تقویت مقاومت فرمایشاتی داشته‌اند و تأکید کردند پیروزی اصلی با مقاومت است و روند تحولات منطقه این را به خوبی نشان می‌دهد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی