کد خبر : 38245

تاریخ انتشار : ۳:۰۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ چاپ این مطلب

یادداشت:

۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان

‍ درچه نیوز _ علی ناظری/  روز #حماسه و #ایثار مردم اصفهان چه روزی است؟! امروز ۲۵ آبان‌ ماه است. درست ۳۶ سال پیش در چنین‌ روزی بر روی دستان مردم شریف اصفهان ۳۷۰ #شهید و #مرد_واقعی تشییع و در گلستان شهدا اصفهان خاکسپاری شد. امروز را باید در تقویم روز اصفهان نامید. دو سال […]

‍ درچه نیوز _ علی ناظری/  روز #حماسه و #ایثار مردم اصفهان چه روزی است؟! امروز ۲۵ آبان‌ ماه است. درست ۳۶ سال پیش در چنین‌ روزی بر روی دستان مردم شریف اصفهان ۳۷۰ #شهید و #مرد_واقعی تشییع و در گلستان شهدا اصفهان خاکسپاری شد. امروز را باید در تقویم روز اصفهان نامید. دو سال پیش در چنین روزی به دیدار حضرت آقا #امام_خامنه ای(حفظ الله) رفتیم. چه توفیقی حاصل شد. اونجا بود که حضرت آقا چه تعاریفی همچون شهر شهیدان بزرگی چون #خرازی، #کاظمی، #همت و …، شهر کار و تلاش، شهر علم و فرهنگ و … را به کار بردند. عیار و عظمت #اصفهان پس از تعاریف آقا مشخص شد.

در ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ روزی که عملیات پیروزمندانه #محرم به پایان رسید، خاک اصفهان بیش از ۶۰۰ #شهید گلگون کفن را در آغوش کشید و تنها در یک روز(۲۵ آبان ۱۳۶۱) ۳۷۰ حجله شهید گوشه گوشه شهر را زینت کرد.

گویی تمام وسعت آسمان بر دل‌های فرماندهانشان سنگینی می‌کرد روزی بس سنگین که خبر از بچه‌های رزمنده دو لشکر #امام_حسین(ع) و #نجف_اشرف برای اصفهانی‌ها می‌بردند؛ خبر  ۶۰۰ شهید یک عملیات را برای یک ملت بردن نیز آسان نیست چه رسد برای مردم یک استان.

اما اصفهانی‌ها با شنیدن این خبر نه تنها میدان مبارزه با دشمنان را خالی نگذاشتند بلکه حماسه ۲۵ آبان را مردمی ساختند که در گوشه‌ای از این خاک پرهنر ۳۷۰ از این ۶۰۰ شهید را تشییع و همان روز در گوشه‌ای  دیگر سربند یا حسین (ع) بر پیشانی جگر گوشه‌های خود بستند تا دنیا بداند راه دین و انقلاب هرگز بی‌رهرو نمی‌ماند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی