کد خبر : 3778

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۳/۰۴/۱۳ چاپ این مطلب

پیام خصوصی روحانی برای اوباما

به گزارش درچه به نقل از نسیم، جوئل هانتر به رادیو بی بی سی فارسی گفت: حسن روحانی یک پیام خصوصی به من داد که به باراک اوباما برسانم؛ یک پیام خصوصی و شخصی. وی در این گفتگو سفر خود به ایران را عالی توصیف کرد و گفت به منظور شرکت در گفتگوهایی که هدف […]

به گزارش درچه به نقل از نسیم، جوئل هانتر به رادیو بی بی سی فارسی گفت: حسن روحانی یک پیام خصوصی به من داد که به باراک اوباما برسانم؛ یک پیام خصوصی و شخصی.

وی در این گفتگو سفر خود به ایران را عالی توصیف کرد و گفت به منظور شرکت در گفتگوهایی که هدف آن کاهش افراطی گری و خشونت های مذهبی بوده به ایران دعوت شده است.

این کشیش آمریکایی در ادامه انجام این گفتگوها را در بهبود روابط دو کشور ایران و آمریکا بسیار مفید دانسته و گفته که این گفتگوها خطی از ارتباط را بین رهبران مذهبی درست میکند که بین رهبران دو دولت نمی تواند برقرار باشد و همینطور می تواند اعتمادسازی کند.

مشاور معنوی باراک اوباما در ادامه مصاحبه خود با این رادیویی انگلیسی، موضوع پیگیری وضعیت سعید عابدینی کشیش آمریکایی که در ایران زندانی است را یکی دیگر از موضوعات مورد گفتگوی خود با مقامات ایرانی عنوان کرده و گفته در این سفر توانستیم به موضوع سعید عابدینی نیز بپردازیم و درخواست بخشش برای وی را مطرح کنیم کنیم که این موقعیت را خود ایرانی ها فراهم کردند و چیزی نبود که با فشار ما صورت بگیرد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی