کد خبر : 37418

تاریخ انتشار : ۵:۰۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲ چاپ این مطلب

مسئول اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه

استقبال چشمگیر مردم شهر دُرچه از مناطق عملیاتی جنوب کشور

مسئول گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه از اعزام و بازدید بیش از ۱۰۰۰ نفر از مشتاقان راهیان نور از شهر شاهد نمونه کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: مسئول اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز از اعزام و بازدید بیش از ۱۰۰۰ نفر از مشتاقان راهیان نور از شهر شاهد نمونه کشور خبر داد.

سروان پاسدار حمید عابدی گفت: امام خامنه ای در توصیه به دست‌اندرکاران عرصه‌ دفاع مقدس فرمودند که اجازه ندهند این حماسه دستخوش فراموشی و تحریف بشود و «فراموشی» و «تحریف» ، دو آسیب  و خطر بزرگی است که در کمین هر حادثه بزرگ تاریخی قرار دارد و  نخبگان، فرزانگان و دست‌اندرکاران عرصه‌ دفاع مقدس، با شناساندن دقیق این ذخیره و گنجینه‌ فرهنگی، اجازه ندهند این حماسه دستخوش فراموشی و تحریف بشود.

سروان عابدی در ادامه افزود: رهبر انقلاب در مورد جوانان در زمان جنگ فرمودند: این جوانان با دست خالی به مقابله با دشمن می‌رفتند. آن روز شاید عدّه‌ این جوانان، بیست، سی نفر بیشتر نبود. بیست الی سی جوانان با دست خالی؛ اما با دل استوار از ایمان و توکّل به پروردگار. در این‌جا، در این بیابان‌ها، چند هزار تانک و نفربر زرهی از دشمن مستقر بود و  آن جمع کوچک، برای مقابله با این جمع علی‌الظّاهر بزرگ می‌آمد؛ با ایمان به خدا و با توکل؛ آن‌گونه که حسین‌بن‌علی علیه‌السّلام، با جمع معدود، در مقابل دریای دشمن ایستاد، قلبش نلرزید، اراده‌اش سست نشد و تردید در او راه پیدا نکرد. این جوانان، واقعاً همان‌طور بودند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  آشنایی با حماسه آفرینی‌ها و محل عروج شهدا بهترین گام برای قدر دانستن امنیت کشور و شهدا و رهبر معظم انقلاب است.

مسئول اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه از فعالیت چشمگیر پایگاههای بسیج شهر درچه در کنار سایر اقشار ملت ایران در اعزام کاروان های خبر داد و گفت: در روزهای اخر سال ۱۳۹۶ و روزهای آغازین سال ۹۷ بیش از هزار نفر به صورت پر رنگ و خودجوش توسط پایگاههای بسیج در قالب کاروان های مختلف در مناطق جنوب غرب شرکت کردند.

حمید عابدی ار اعزام کاروان های بسیج شهید بهشتی و چمران شهر درچه به تعداد بیش از هزار نفر اشاره کرد و گفت: مدت زمان و کیفیت برگزاری این اردوها در حد عالی برگزار می شود و متاسفانه به دلیل محدود بودن امکانات در اعزام  عده ای از متقاضیان شرکت و همراهی با این پایگاه های فعال در منطقه اصفهان جاماندند و امیدواریم در سال های آینده با امکانات موجود و کمک خیرین این اردوها با نفرات بیشتری اجرا شود.

وی از حضور چشم گیر بسیجیان شهر درچه در زمان جنگ و وجود این سرمایه ها هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ان شا الله در سال آینده با سازماندهی و دعوت از این عزیزان که سرمایه های معنوی و یادگاران هشت سال دفاع مقدس هستند در روایتگری از مناطق عملیاتی از این ذخیره های انقلاب جهت بازخوانی رشادت های همرزمان خود استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی