کد خبر : 37129

تاریخ انتشار : ۳:۴۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۳ چاپ این مطلب

رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان:

سرما و شرایط نامساعد جوی زاگرس, امدادرسانی را سخت و دشوار کرده است

رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان گفت: نامساعد بودن شرایط آب و هوایی کار امداد در منطقه سانحه هوایی را سخت و در زمان حاضر متوقف کرده و گروه جدیدی از کوهنوردان بزودی وارد عمل خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: شرایط بد جوی و دمای هوا کار جستجوی اجساد را سخت و دشوار کرده است.

رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان در مصاحبه با خبرنگار درچه نیوز گفت: بعد از وقوع این حادثه، دو روز طول کشید تا کوهنوردان به ۳۰۰ متری منطقه شناسایی شده سقوط هواپیمای تهران یاسوج رسیدند و با توجه به شدت باد و برف کوهنوردان به عقب فرا خوانده شدند.

وی افزود: پس از شناسایی منطقه محل سقوط هواپیما، جلسه ای با حضور مجموعه مدیریتی بحران استان اصفهان در بخش دناکوه سمیرم تشکیل شد و  تصمیم گرفته شد ارتش جمهوری اسلامی وارد عمل شود.

وی با اشاره به این موضوع که این عملیات باید به صورت حرفه ای انجام می شد و این موضوع از طرف هیات کوهنوردی استان اصفهان نیز مطرح شد که فقط افراد زبده و حرفه ای  از این منطقه می توانند عبور کنند.

رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به شرایط موجود افراد ورزیده که در ارتفاعات و شرایط یخ و برف کار کرده بودند و با توجه به دمای هوای ۱۵ الی ۴۰ درجه زیر صفر و وزش باد ۱۰۰ کیلومتر در ساعت وجود داشت تیمی از کوهنوردان ورزیده آماده شدند و در نهایت اولین گروه کوهنوردان جامعه کوهنوردان استان اصفهان بودند به ارتفاع سعود کردند.

این مسئول ورزشی خاطر نشان کرد: ابتدا ۳۱ جسد شناسایی شد و ۱۰ جسد از افراد را با مشکلات زیاد به پایین انتقال دادند اما در زمان حاضر کار به دلیل بدی آب و هوا کار متوقف شده و گروه جدیدی از کوهنوردان وارد عمل خواهند شد.

رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان با گلایه از مسئولان در خصوص عدم تجهیز کوهنوردان ورزیده و آموزش دیده هیات کوهنوردی، تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه پشتیبانی لازم از نظر امکانات و تجهیزات از هیئت کوهنوردی استان اصفهان بعمل نیامد و کوهنوردان با لباس های شخصی و بخشی که در اختیار هیات کوهنوردی استان بود در منطقه حضور یافتند.

انتهای پیام/ درچه نیوز


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی