کد خبر : 37053

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ چاپ این مطلب

انتشار دومین کتاب شهدای شهر شاهد نمونه کشور:

کتاب شادی وصل در روز دُرچه رونمایی خواهد شد

اسحاقیان: حدود چهل هزار قطعه عکس به مرکز بشارت ارسال شد که شش هزار عکس مستقیما شهدا در آن عکس ها وجود دارند و هزار تصویر منحصر به فرد در این کتاب مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: کتاب شادی وصل ویژه گلزارشهدای اسلام آباد شهر درچه روز یکم اسفند ماه در مراسم ویژ ای رو نمایی خواهد شد.

شادی وصل، آلبوم عکس و خاطرات کوتاه، کاری از مرکز فرهنگی بشارت شهر درچه است که این مرکز از سال ۱۳۸۴ کار خود را در راستای جمع آوری خاطرات رزمندگان و شهدای شهر شاهد نمونه کشور آغاز نموده است.

پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز مصاحبه ای با رضا اسحاقیان یکی از فعالین و اعضا  این مرکز ترتیب داده است که در ادامه می خوانیم.

درچه نیوز: ابتدای مصاحبه در مورد فعالیت مرکزبشارت شهر درچه بفرمایید.

با پیشنهاد مسئولین وهمکاری فعالین فرهنگی شهر درچه خصوصا همرزمان شهدا، در سال ۱۳۸۴ برای حفظ و نگهداری آثار، عکس، دست نوشته و ثبت خاطرات شهدای شهر اقدام به تاسیس مرکز فرهنگی بشارت شد و فعالیت های خوبی انجام شد.

برای این منظور تقسیم کار انجام شد و در مرحله اول حدود ۴۰۰ پرونده ازچند گلزار شهدای شهر درچه که شامل  اسلام آباد، امامزاده، دینان، فودان و ولاشان و احمد آباد بود تهیه و تکمیل شد.

مرحله دوم به سرپرستی محمد رضا اسحاقیان، بیش از هزاران ساعت مصاحبه از خانواده شهدا، رزمندگان و دوستان معرفی شده تهیه و پیاده سازی شد که در بایگانی مرکز فرهنگی بشارت موجود می باشد.

درچه نیوز: اولین کتاب منتشر شده توسط مرکز فرهنگی بشارت معمای عشق بود در این مورد توضیح بفرمایید.

چون کاملترین مصاحبه ها در مرکز فرهنگی بشارت متعلق به شهدای گلزار شهدای امامزاده حمیده و رشیده خاتون شهر درچه بود اولین کتاب با عنوان معمای عشق ویژه آن گلزار چاپ، که رو نمایی از آن در سال ۱۳۸۷ با حضور سردار سلامی انجام شد و همان سال توسط اداره ارشاد به عنوان کتاب سال استان انتخاب گردید.

درچه نیوز: در مورد دومین کتاب منتشر شده از طرف مرکز فرهنگی بشارت و دلیل تاخیر در چاپ این مجموعه چه بود؟

دومین مجموعه کتاب متعلق به شهدای گرانقدر گلزار اسلام آباد است و دلیل اصلی تاخیر در چاپ این کتاب تکمیل نبودن اطلاعات پرونده بعضی از شهدا و اختلاف در آمار و مهمتر عدم بودجه کافی بود. به عنوان مرکز فرهنگی بشارت  به خاطر این تاخیر از همه خانواده شهدا پوزش و حلالیت می طلبیم.

درچه نیوز: ویژگی خاص این کتاب نسبت به  چاپ کتاب معمای عشق چیست؟

این کتاب نیز مانند کتاب قبلی در واقع آلبوم عکسی است که در آن ناب ترین عکس ها انتخاب شده است وبه صورت وصیت نامه ، خاطرات کوتاه ، ویژگی و اطلاعات شخصی شهدا در آن ثبت شده است و حدود ۱۰۰۰ قطعه عکس در این کتاب استفاده شده با این وجود هیچ  عکس مشترکی در این کتاب و چاپ کتاب قبلی وجود ندارد وذیل تمام عکسها تاریخ و زمان آن ثبت شده است.

درچه نیوز: خروجی و کار بعدی این مرکز چه اثری خواهد بود؟

دوستان با انرژی در مجموعه حضور دارند و ان شا الله ثبت و چاپ خاطرات شهدای گرانقدر باقیمانده و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس شهر شاهد نمونه کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

درچه نیوز: و صحبت پایانی

اولا باید از شهیدی نام برده شود که صفحات پایانی این کتاب به او اختصاص یافت، شهیدی که خود زحمت پیاده سازی و تهیه اکثر مصاحبه ها  این کتاب را بر عهده داشت.

شهید مدافع حرم شهید  مهدی اسحاقیان به حق زحمت زیادی برای  تهیه این کتاب کشید و قسمت این شهید بود که  آخرین صفحات کتاب با نام خودش بسته شود.

ثانیا وظیفه می دانم از کلیه افراد و نهادهایی که در سالهای گذشته با این مرکز همکاری داشتند خصوصا امام جمعه محترم ، فرماندهان وقت سپاه ، اعضای شورا و شهرداران ادوار مختلف خصوصا سردار کریمی و زنده یاد محمد جزینی و اعضای شورا و شهردار فعلی ، مسئولین وقت بنیاد شهید ، مسئولین و اعضای پایگاههای بسیج ، هیئت مدیره قرض الحسنه عدل و تمام دوستانی که در تهیه و تدوین این کتاب همکاری داشتند تشکر نمایم.

و نکته پایانی اینکه مبنای مرکز بشارت در تدوین این کتاب استعلام از بنیاد شهید و امور ایثارگران نبوده بلکه معیار صرفا تشییع پیکر مطهر این عزیزان به عنوان شهید توسط مردم و خاکسپاری در گلزار شهدای اسلام آباد بوده لذا در این رابطه هیچگونه مسئولیت حقوقی متوجه این مرکز و بنیاد شهید نخواهد بود.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی