کد خبر : 36887

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ چاپ این مطلب

وزیر سابق ارشاد در اصفهان:

آمریکا هرجا وارد جنگ شده ابتدا آن کشور را خلع سلاح کرده است/ راه گم کرده های انقلاب به دنبال تغییر حکومت هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت‌نظام، گفت: خلع سلاح مقدمه جنگ است و هدف آمریکایی ها این است که ایران را خلع از دارایی هایی کند که به خاطر آن جرات نمی کنند، کاری انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز به نقل از ارمان اصفهان: محمدحسین صفارهرندی در گردهمایی مردمی با موضوع «پیشرفت و عدالت در چهل سالگی انقلاب اسلامی» در مسجد علی ابن ابی طالب بهارستان اصفهان، که شامگاه یکشنبه برگزار شد، اظهار کرد: سخن گفتن از انقلاب مرور حوادث و وقایع آن زمان، شیرینی خاصی دارد و اجرا به تکالیفی که امروز برعهده ما به عنوان وارثان انقلاب است لازم است.

وی افزود: تجدید خاطره برای دوستانی که امروز در جمع ما حضور دارند و دوران انقلاب را درک کرده اند جالب است و هم برای جوان تر هایی که آن زمان را درک نکرده اند .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بازگویی حوادث تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، عنوان کرد: بخش قابل توجهی از مردم که در واقع مردم کوچه و بازار بودند، همان هایی که انقلاب ایران با آنها در سال ۱۳۴۲ کلید خورد و شانه هایشان سالهاست این بار امانت را تحمل می کند، همان هایی که از سال ۱۳۴۶ به طور جدی تر در صحنه ها حضور داشتند، و تجمع های اعتراض آمیز مردم ولایی استان اصفهان به نظام حاکم بر جامعه از آن جمله است.

صفارهرندی بیان کرد:  همان مردمی که تا قبل از آمدن امام راحل(ره) سالها به نشانه اعتراض به نظام شاهنشاهی سلطنت طلب مدام قیام می کردند و از برای دفاع از ارزشها ترسی نداشتند وقتی می شنوند قرار است رهبرشان به میهن بازگردد اشتیاق و عشق دلدادگی برای دیدار ایشان در دل هایشان موج می زد و دسته دسته مردم از سراسر کشور برای پیشوازشان به تهران می آمدند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب ایران امروز در چهل سالگی اش به نقطه ای رسیده است که برای ایجادش  زحمات، خون دلها، و لاله های زیادی جان فشانی کرده اند و سالهاست خانواده هایشان علاوه بر تحمل غم فراق، ملامت و ناسپاسی هایی را از مردم می شنوند یا شاهد بی عملی هایی از برخی  مسئولان نظام که در پست های مهم کشوری هستند می بینند که رنجشان را بیشتر می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم در ادامه گفت: امام خمینی (ره) تعبیر زیبایی داشتند و می فرمودند که: « حالا حالاها ما باید از انقلاب بگوییم از ما چه می خواهد، نباید بگوییم انقلاب برای ما چه کرده است یا ما تکرار کنیم که برای انقلاب چه کرده ایم».

صفارهرندی با اشاره به جنگ هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: بعد از انقلاب عده ای شرور از نقاط غرب و جنوب کام مردم را پس از پیروزی انقلاب تلخ کردند و جوانانی که تازه می خواستند  طعم شیرین  پیروزی انقلاب را بچشند برای دفاع ازمیهن سینه سپر کردند و اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان پلید صفت بیافتد.

وی ادامه داد: برخی از همان انقلابیون که تا پیروزی انقلاب و حتی سالها پس از انقلاب هم همان سوابق سالم خود را حفظ کرده بودند  در برهه ای از زمان به دنبال سهم خواهی از حضورشان در جریان انقلاب افتادند و از همان لحظات با همین تفکر از آرمان های امام وانقلاب جداشدند ، تا جایی که به خودشان اجازه نوشتن نامه هتاکانه به رهبر انقلاب را دادند و دروغ و تهمت و را با موارد درست مخلوط کردند و خروجی کل مطالباتشان این است که «چرا من در جایگاهی نیستم و دیگری در این جایگاه است»

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه تصریح کرد: متأسفانه در طول تاریخ پس از انقلاب تا کنون از این رفیقان نااهل که به ظاهر انقلابی اند  اما در اصل به دنبال منافع شخصی هستند و راه انقلاب را گم کرده اند کم نداریم همان هایی که خیلی وقتها جلوی پایشان بلند شده ایم و به پیشوازشان رفته ایم و خیابان ها را برای خیرمقدم گویشی به ایشان پر از انبوه مردم کرده ایم و در انتخابات به عنوان نماینده انتخابشان کرده ایم، امروز ناسپاسی می کنند و در مقابل نظام و رهبری می ایستند.

صفارهرندی در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: وقتی پای حرف دل راه گم کرده های انقلاب می نشینیم ، حرف اصلی شان این است که حکومت جمهوری اسلامی نباشد، معتقدند که مملکت باید نوع حکومتش سکولار باشد، این حرف افراد با هفتاد –هشتاد سال سن است که سودای جاه و مقام چشمشان را کور کرده است.

وی با اشاره به فتنه ۸۸ و اغتشاشات اخیر اضافه کرد: ناآرامی های اخیر خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت جمع شد اما فتنه ۸۸ هشت ماه به طول انجامید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عملکرد دولت دوازدهم و قضیه برجام، تاکید کرد: برجام نسخه شفابخش نیست، فاز نخست برجام محقق نشده ولی برخی به دنبال در دست گرفتن  اجرای فازهای بعدی برجام  هستند.

صفار هرندی با اشاره به ضرورت  اجرایی نشدن برجام و اینکه خلع سلاح مقدمه جنگ است  گفت: برجام یک تصمیم بود که رهبر انقلاب با اینکه جریان را قبول نداشتند اما به رئیس جمهور که با رای مردم انتخاب شده است و رفع موانع و مشکلات برجام با روش مذاکره و تعامل با رعایت حدودی که رهبری مشخص کرده بودند اجازه دادند، اما امروز به این یقین رسیده ایم که بعد از چهارسال برجام به نفع ایران نیست و موفقیت آمیز نبوده است.

وی ادامه داد: اصرار به برجام یعنی ملت را به سمت توقعاتی که مردم خیال  می کنند در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم و معامله بر بر سر عدم ساخت موشک داشته باشیم این یک فاجعه بزرگ است.

به گفته سردبیر سابق روزنامه کیهان، آنهامی خواهند اول ایران را خلع سلاح کرده و سپس حمله کنند درست مانند کاری که در عراق انجام دادند و وقتی عراق خلع سلاح مطلق بود و توانایی دفاع نداشت به آنجا حمله کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه  از برجام چیزی عاید ‌ایران نشد گفت: باید مواظب آمریکا بود و دانست او هرجا وارد جنگ شده ابتدا آن کشور را خلع سلاح کرده و سپس به آن کشور لشکرکشی نظامی می‌کند.

این مسئول ادامه داد: عده‌ای ‌حرص ادامه برجام را می‌خوردند‌ اما هدف آمریکایی ها این است که ایران را خلع از دارایی هایی کند که به خاطر آن جرات نمی کنند کاری انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه قدرت امنیتی و نظامی منظقه ای ایران باعث رعب آفرینی دشمن شده است، ابراز کرد: اقتدار منطقه ای و پیشرفت در زمینه سلاح های موشکی نه تنها موجب تضعیفمان نشده بلکه موجب اقتدارآفرینی از ابعاد مختلف برای کشورمان شده است. انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی